Fitness Ćwiczenia na plecy w domu

Ćwiczenia na plecy w domu

-

1.Mostek
Bardzo popularnym ćwiczeniem na plecy jest mostek. Połóż się na plecach. Oprzyj stopy i dłonie na ziemi, po czym postaraj się jak najwyżej unieść biodra. Jeżeli Twoje ciało jest wygimnastykowane, wygnie się w łuk.
2.Rowerek na plecy
Połóż się płasko na ziemi, ręce opuść wzdłuż ciała. Unieś lekko ręce i głowę do góry. Zacznij wykonywać ruchy, jakbyś jechała na rowerze.
3.Antygarby
Ćwiczenie to pomaga przywrócić prawidłową postawę osobom, które mają nierówności kręgosłupa. Połóż się płasko na plecach. Ugnij nogi w kolanach, stopy oprzyj płasko na podłożu. Ugnij ręce w łokciach, łokcie oprzyj na ziemi, jak najbliżej tułowia. Oprzyj się na głowie i łokciach. Podczas wykonywania ćwiczenia dociskaj je do podłoża. Nie odrywając głowy i kończyn od podłoża, postaraj się unieść jak najwyżej łopatki. Biodra nie powinny wcale poruszać się. Podczas podnoszenia się do góry weź wdech, wracają do pozycji wyjściowej – wydech. W ćwiczeniu nie chodzi o to, aby unieść się jak najwyżej. Z czasem osiągniesz większą wprawę. Pamiętaj, żeby tylna część głowy – nie czubek – dotykała podłoża.
4.Ćwiczenie to pozwoli Ci złagodzić ból w dolnej partii pleców. Połóż się na plecach, ręce opuść wzdłuż ciała – powinny w całości dotykać podłoża. Zegnij nogi w kolanach, stopy oprzyj na ziemi. Unieś do góry, jak najwyżej biodra. Wytrzymaj w tej pozycji kilka minut, po czy opuść biodra z powrotem na ziemię.
5.Połóż się na ziemi tak, aby plecy, ręce, stopy i głowa dotykały podłoża, zaś biodra znajdowały się nad ziemią. Zrób wymach prawą nogą. Wytrzymaj chwilę w tej pozycji, postaw nogę z powrotem na ziemi i wykonaj taki sam wymach lewą nogą. Jeżeli ćwiczenie to sprawia Ci zbyt wiele trudności, możesz naprzemiennie podnosić zgiętą nogę: raz prawą, a raz lewą. Jeżeli jednak jesteś w stanie wykonać ćwiczenie, podniesiemy Ci poprzeczkę. Połóż się na plecach. Lewą rękę pozostaw zgiętą. Ręce i głowa cały czas mają spoczywać na podłożu. Podnieś w tym samym czasie biodra i prawą, wyprostowaną nogę. Wytrzymaj chwilę w tej pozycji, po czym zmień nogę.

Znacie inne dobre ćwiczenia na plecy? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Poprzedni artykułĆwiczenia na kręgosłup
Następny artykułSporty letnie
Arnika Mazur

Żyję w przekonaniu, że podstawą dobrego samopoczucia jest zdrowie – zarówno fizyczne, psychiczne, jak i społeczne. Popieram akcje i kampanie społeczne, które służą budowaniu świadomości obywatelskiej.

Jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania, opartego zwłaszcza na diecie wegetariańskiej i kuchni pięciu przemian. Angażuje się w działalność sektora pozarządowego. Szczególnie jest jej bliska ochrona środowiska. Wyznaje zasady świadomej konsumpcji i racjonalnego zużycia zasobów.

Preferuję zdrowy tryb życia, oparty na rozwoju wewnętrznym i dbaniu o kondycję fizyczną. Z zainteresowaniem śledzę nowinki z lifestyle. Dostrzegam duży potencjał w alternatywnych metodach leczenia, fitoterapii i medycynie niekonwencjonalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czarny PR – co to jest?

Wiele razy można było poczytać o wpadkach różnych firm w prasie. Ktoś nagle gdzieś coś komuś szepnął, i choć nie wiadomo skąd wzięła się plotka, już wszyscy ją powtarzają, a firma wije się tłumacząc i łagodząc sytuację. I już nie jest ważne, czy to prawda, czy nie – łatka przylgnęła. A czy to był przypadek, czy czarny PR, wie tylko ten, kto informację puścił w obieg…

Czy można leczyć migrenę domowymi sposobami?

Migrena jest współcześnie jednym z najbardziej dokuczliwych i najczęściej pojawiających się dolegliwości związanych bezpośrednio z układem nerwowym. Charakteryzuje ją pojawiający się jakby znikąd promieniujący ból głowy bardzo często powiązany z innymi dolegliwościami, takimi jak nudności, wymioty, nadwrażliwość na światło, zapachy oraz hałas.

Zobacz też

Na co pomaga ocet jabłkowy?

Ocet jabłkowy znany jest przede wszystkim gospodyniom domowym jako niezbędnik w kuchni, gdzie służy jako dodatek do zakwaszania potraw i składnik sosów. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jest on także naturalnym lekiem!

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: