Fitness Ćwiczenia przy biurku

Ćwiczenia przy biurku

-

Zanim to nastąpi już teraz warto profilaktycznie poświęcić kilka minut, codziennej gimnastyce. Jeśli jest możliwość wykonujmy je również w pracy, gdyż nie wymagają one od nas specjalnego sprzętu czy miejsca. Możemy pewne ćwiczenia wykonywać nawet gdy siedzimy przy biurku. Wszystko co robimy powinnyśmy wykonywać wolno i dokładnie. Ważne są wszelkiego rodzaju unoszenia ramion w górę, które ułatwiają oddychanie.

Ćwiczenia

1. Stań przy stole, mocno oprzyj się na nim jedną dłonią, drugą swobodnie opuść wzdłuż ciała a tułów pochyl lekko do przodu. Zacznij wykonywać okrężne ruchy opuszczoną ręką w lewą stronę. Po wykonaniu 10 okręgów – powtórz czynność w prawą stronę. Potem zmień dłoń oparta na stole i powtórz wszystko.

2. Usiądź przy stole, połóż przedramię, a dłoń ustaw otwartą ku górze. Naprzemiennie wysuwaj boki do przodu i cofaj. Cofając ściągaj łopatki. Czynność te wykonuj powoli i powtórz 10 razy.

3. Usiądź na krześle, stopy trzymaj swobodnie zwieszone. Powoli prostuj kolano raz lewej a raz prawej nogi, naprzemiennie. Po 10 powtórzeniach opuść luźno nogi w dół.

4. Siedząc przy biurku obciążamy dolne partie ciała, a kobiety dodatkowo uszkadzają kręgosłup długotrwałym noszeniem butów na obcasie. Są jednak pewne ćwiczenia, które przynoszą ulgę. W tym celu wystarczy położyć na podłodze piłeczkę tenisową którą będziemy rolować oraz uciskać stopą. Pobudzone zostaną, w ten sposób, receptor i rozluźnimy znaczną część naszego ciała.

5. Kolejne ćwiczenie dotyczy rozciągnięcia łydki. W tym celu zróbmy kilka skłonów tułowia w przód. Ćwicząc zaczynamy od powolnego pochylenia głowy, a następnie ją opuszczamy.

Pracujecie za biurkiem? Jakie ćwiczenia wykonujecie?

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zespół Aspergera u dzieci – leczenie, terapia

W leczeniu dziecka głównie stosuje się specjalną edukację i metody behawioralne. Terapeuci powinni korzystać z zindywidualizowanych do potrzeb dziecka metod. O wyborze terapii decydują m.in. czynniki takie jak: zaburzenia interakcji z innymi i dostosowania społecznego, trudności w nauce, rodzaj problemów emocjonalnych, zaburzenia sensoryczne, somatyczne, alergologiczne. Można dziecku zapewnić pomoc pedagogiczną, psychologiczną i psychiatryczną, zajęcia edukacyjne, terapię logopedyczną. Dziecko uczy się także nabywania umiejętności społecznych czy samoobsługi - samodzielnego ubierania się, jedzenia, panowania nad funkcjami fizjologicznymi.

Gafy w towarzystwie – jak ich unikać?

Chęć zaimponowania innym, szczególnie, kiedy przebywamy w ważnym dla nas towarzystwie, na którym chcemy zrobić dobre wrażenie, nie jest niczym nienaturalnym i nienormalnym. Każdy z nas bowiem odczuwa potrzebę akceptacji i docenienia ze strony bliskich i ważnych osób. Jednak wielokrotnie starając się zwrócić na siebie uwagę, lub zabłysnąć przed innymi zdarza się nam popełnić gafę i narazić tym samym na śmieszność, zniesmaczenie lub w najlepszym wypadku na pobłażliwe uśmiechy ze strony ludzi.

Zobacz też

Kto w firmie odpowiada za nadużycia podatkowe?

W przedsiębiorstwach dochodzi do nieprawidłowości w rozliczaniach z fiskusem, nieodzowne w związku z tym staje się ustalenie odpowiedzialności za popełnione wykroczenia lub przestępstwa skarbowe. Ustalenie odpowiedzialności konkretnej osoby może skutkować także nałożeniem sankcji finansowych na przedsiębiorstwo. Jak zatem ustalić osobę odpowiedzialną za nadużycia podatkowe w firmie? Prezentujemy najważniejsze zagadnienia.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: