Fitness Ćwiczenia w domu czy na siłowni?

Ćwiczenia w domu czy na siłowni?

-

Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju aktywność ruchową wybierzemy, na jakim jesteśmy poziomie i jakiego rodzaju mamy charakter.\

Jeżeli jesteśmy początkujący i wcześniej nie zdarzało nam się zbyt często myśleć o ćwiczeniu, dobrze wybrać się do klubu i zapisać na wybrany rodzaj aktywności fizycznej. W ten sposób, pod okiem doświadczonego trenera, przyswoimy sobie podstawy. Ćwicząc w domu możemy szybko stracić inicjatywę, zniechęceni nieumiejętnością zorganizowania sobie treningu.

Jeżeli ćwiczymy już od jakiegoś czasu, wiemy jak poprawnie wykonywać poszczególne ćwiczenia, wówczas możemy przenieść swój trening z klubu do pokoju. Ćwiczenie w domu ma wiele zalet. Nie porównujemy się do innych, co czasem może odebrać satysfakcję z wykonywanych ćwiczeń. Nie musimy tracić czasu na dojazdy do klubu, no i możemy zaoszczędzić pieniądze, nie musząc nabywać karnetów.

To, czy lepiej ćwiczyć w klubie, czy też w domu, zależy również od tego, jakiego rodzaju jesteśmy osobami. Ci spośród nas, którzy maja problem z dyscypliną i ciężko im regularnie wykonywać ćwiczenia samemu w domu, powinny zostać w klubie. Zapłaciwszy za karnet z góry, mamy większą mobilizację, by udać się na zajęcia. Ćwiczenie samemu w domu zdecydowanie nie jest dobre dla leniwszych i mniej zorganizowanych. Skończy się bowiem na maksymalnie kilku treningach. Chodzenie do klubu wymaga regularności i ćwiczy systematyczność i dyscyplinę wewnętrzną.

Jeśli ćwiczysz w domu, nie zapomnij, aby stworzyć odpowiednia atmosferę. Wybierz taką porę, by nikt z domowników ci nie przeszkadzał. Przewietrz wcześniej pomieszczenie, aby móc głęboko oddychać. Jeśli lubisz, możesz przygotować sobie odpowiednią muzykę, która będzie stanowić przyjemne tło twoich ćwiczeń.

Jeżeli zdecydujesz się na klub wybierz odpowiedni dla siebie rodzaj ćwiczeń. Jeżeli lubisz dynamiczny rodzaj ruchu, wybierz coś idealnego dla siebie, jak aerobik czy step. Gdy zaś wolisz się porozciągać w sposób głębszy i pracując z oddechem, idealny dla ciebie będzie pilates lub joga.

Uwaga!

Koniecznie wybierz to, co będzie ci sprawiało przyjemność, nie zmuszaj się do chodzenia do klubu czy ćwiczenia w domu. Jeżeli odpowiednio wybierzesz lub przygotujesz w domu swój trening, powinien Ci on sprawiać dużo przyjemności i być w ten sposób bardziej efektywny.

Gdzie wolicie ćwiczyć? W domu czy na siłowni? A może w jeszcze innym miejscu? Wypowiadajcie się w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak przygotować się do świąt Bożego Narodzenia?

Idą, idą święta…aż przyjdą wcześniej niż nam się wydaje. Bożonarodzeniowa gorączka zaczyna się wraz z rozpoczęciem adwentu. Najlepiej widoczne jest to na ulicach, które toną w świecących ozdobach. Mikołaje uśmiechające się ze sklepowych witryn, jaśniejące girlandy na głównych ulicach, przystrojone migocącymi lampkami drzewa ciągnące się wzdłuż ulic. To wszystko sprawia, że i nam udziela się świąteczna atmosfera, którą wzniecamy we własnym domu. Jak przygotować się do świąt, by zdążyć na czas?

Jakie zioła na uspokojenie?

Uczucia niepokoju doświadcza każdy. Kiedy emocje są na tyle silne, że wymagają wyciszenia, lepiej sięgnąć po sprawdzone przez pokolenia zioła. Uspokoją łagodnie, ale równie skutecznie jak syntetyczne medykamenty.

Zobacz też

Jak podróżować autostopem?

Podróż autostopem to wielka przygoda. Niepowtarzalna okazja do poznania niezwykłych ludzi i miejsc. Autostop uczy cierpliwości i czerpania przyjemności nawet z przejechanych 5 kilometrów. Autostop to także ratunek dla wielu kierowców, którzy zabierając autostopowiczów mają zapewnione towarzystwo na wiele godzin. Pojawiają się pewne obawy związane z takim sposobem podróżowania, nie wolno ich bagatelizować, ale nie powinniśmy także z ich powodu rezygnować z autostopu.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: