Dlaczego warto uprawiać fitness?

Fitness    
ocena

Odwiedzanie klubów fitness cieszy się coraz większa popularnością. Związane jest to z odczuwaną potrzebą zadbania o zdrowie, wygląd, samopoczucie. Dlaczego fitness klub jest miejscem, które coraz częściej odwiedzamy? Dlaczego warto uprawiać fitness?

Dlaczego warto uprawiać fitness?

pixabay.com

Coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, że dbanie o zdrowie zmniejsza ryzyko zapadania na wiele chorób oraz zwiększa jakość życia. Odwiedzamy ośrodki sportowe, by poprawić kondycję, wzmocnić mięśnie i kości, zadbać o nasze ciało. Fitness stanowi świetny sposób na poprawę naszego zdrowia.

Ruch sam w sobie ma nieoceniony wpływ na nasz organizm. Przy wielu dolegliwościach, na przykład związanych z  układem krążenia, oddechowym czy szkieletowym zalecenie ruchu znajduje się na lekarskiej recepcie. Ruch poprawia bowiem działanie wszystkich ważniejszych układów naszego organizmu, wzmacnia kości i mięśnie. Podczas wykonywania ćwiczeń ruchowych nasz organizm staje się lepiej dotleniony, co podnosi jego odporność i poprawia kondycję. Kluby fitness oferują szereg najróżnorodniejszych zajęć ruchowych, z pośród których każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie, czy to zajęcia bardziej aktywne, siłowe, podczas których będziemy się oblewać potem, jak i spokojniejsze, o naturze bardziej terapeutycznej, jak joga.

Zaletą ćwiczeń fitness i klubów fitness jest różnorodność oferowanych aktywności ruchowych. Osoby lubiące aktywne ćwiczenia, którym zależy na wyładowaniu energii, spalaniu tkanki tłuszczowej czy na dobrej zabawie z dynamicznym ruchem i muzyką w tle, decydują się na takie formy fitness jak na przykład step, stanowiący formę ćwiczeń wykonywanych przy pomocy schodka. Zajęcia te świetnie modelują też mięśnie, szczególnie nóg. Body Sculpt to nazwa zajęć głównie zajmujących się, jak nazwa wskazuje, rzeźbieniem sylwetki, modelowaniem mięśni i ich wzmacnianiem. Osobom, którym zależy na wzmocnieniu mięśni brzucha zalecane są zajęcia ABS, modelujące i wzmacniające tą partię ciała. dla osób poszukujących spokojniejszych form ruchowych zaleca się zajęcia jogi lub pilatesu, choć intensywność zajęć i ich dynamika zależy od prowadzącego oraz od stopnia zaawansowania.

Ćwiczenia fitness nie tylko oferują wiele korzyści naszemu zdrowiu, ale i urodzie. Dzięki ćwiczeniom fitness, które działają wzmacniająco na nasze mięśnie, stawy, ścięgna, kości, nabieramy pięknej sylwetki. Nasze ciało zdobi zarys mięśni, skóra jest elastyczniejsza i bardziej jędrna. Znikają problemy z cellulitem, nogi, pośladki i piersi staja się jędrniejsze, skóra zdrowsza.

UWAGA!

Ćwiczenia fitness wpływają wybitnie antystresowo, czy to podczas bardziej dynamicznych zajęć, czy tez tych pracujących głębiej z oddechem. Poprawiają samopoczucie, pozwalają spędzić godzinę lub dwie z dala od obowiązków, poświęcając je dla siebie, swojego zdrowia i urody. W klubach fitness można też skorzystać z gabinetów odnowy biologicznej, z masażu. Każdy znajdzie dla siebie to, czego mu potrzeba.

Uprawiacie fitness? W jaki sposób wpłynął on na Wasze samopoczucie czy zdrowie?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński