Gymstick – zestaw ćwiczeń

Fitness    
ocena

Gymstick został stworzony przez Fiński Instytut Sportu w Lahti. Gymstick jest długim kijem stworzonym ze szklanego włókna, do którego zostały przymocowane dwie rozciągające się gumy. Na końcach gum zrobione są pętle, w które podczas ćwiczeń wkłada się stopy.

Gymstick – zestaw ćwiczeń

sxc.hu

Ćwiczenia z gymstick zwiększają siłę oraz wytrzymałość mięśni, rzeźbią sylwetkę oraz uczą prawidłowej postawy. Dzięki różnorodności oporów gumy w gymstick, sprzęt ten można stosować w ćwiczeniach rehabilitacyjnych, rzeźbiących ciało, siłowych a także do treningu siłowego. Dlatego też mogą ćwiczyć z nim wszyscy, bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną.

Ćwiczenia:

Załóż końcówki gum na stopy i rozstaw je na szerokość bioder, wyprostuj plecy wciągnij brzuch. Drążek złap od dołu tak było widać paznokcie twoich dłoni, ręce rozstaw na szerokość ramion. Podnoś bardzo powoli drążek do góry zatrzymując przed klatką piersiową. Powtórz to ćwiczenie w 3 seriach po 12 powtórzeń.

Załóż końcówki gum na stopy i rozstaw je na szerokość bioder, wyprostuj plecy wciągnij brzuch. Drążek złap od dołu tak było widać zewnętrzną stronę palców od dłoni, ręce rozstaw na szerokość ramion. Podnoś bardzo powoli drążek do góry, zatrzymując go brodą. Powtórz to ćwiczenie w 3 seriach po 12 powtórzeń.

Załóż końcówki gum na stopy i rozstaw je na szerokość bioder, wyprostuj plecy i wciągnij brzuch. Drążek złap od dołu tak by było widać paznokcie twoich dłoni, ręce rozstaw na szerokość ramion. Podnoś bardzo powoli drążek do góry zatrzymując go nad głową. Powtórz to ćwiczenie w 3 seriach po 12 powtórzeń.

Załóż końcówki gum na stopy i rozstaw je na szerokość bioder, wyprostuj plecy wciągnij brzuch. Drążek oprzyj o ramiona i przytrzymaj go dłońmi. Wykonuj przysiady w dół, uginając nogi pilnuj, aby kolano tworzyło jedną linię z kostką. Pupę wypychaj daleko w tył. Wykonaj to ćwiczenie w 3 seriach po 12 powtórzeń.

Załóż końcówki gum na stopy i rozstaw je szeroko, palce od stóp i kolana wystaw do zewnątrz. Drążek oprzyj na ramionach i złap go dłońmi. Rozstawiając kolana na zewnątrz opuszczaj cały tułów w powoli w dół. Wykonaj to ćwiczenie w 3 seriach po 12 powtórzeń.

Załóż końcówki gum na stopy i rozstaw je szeroko, palce od stóp i kolana skieruj na zewnątrz. Drążek oprzyj na ramionach i złap go dłońmi. Rozstawiając kolana na zewnątrz opuszczaj cały tułów w powoli w dół, podnosząc się w górę podnoś w bok raz lewą nogę w jednej serii, raz prawą nogę w kolejnej serii. Wykonaj to ćwiczenie w 3 seriach po 8 powtórzeń na każdą nogę.

Ćwiczenia z gymstick - zobacz film - YouTube:

Znacie inne ćwiczenia z gymstick? Napiszcie, jak je wykonywać.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński