Jak biegać żeby schudnąć?

Fitness    
ocena

Jogging podnosi wydolność organizmu i poprawia kondycje, okazuje się, że jest także niezwykle skuteczny w walce z nadwagą. Regularne bieganie pomaga zrzucić zbędne kilogramy i zachować wspaniałą sylwetkę na długo po zakończeniu diety.

Jak biegać żeby schudnąć?

sxc.hu

Odchudzanie wymaga nie tylko odpowiedniej diety, ważna jest także wzmożona aktywność ruchowa, która usprawni przemianę materii oraz ułatwi spalanie zalegającego tłuszczu. Bieganie stanowi doskonałą propozycję dla wszystkich, którzy postanowili zrzucić zbędne kilogramy. Należy jednak pamiętać, że treningi powinniśmy wprowadzać stopniowo, aby uniknąć zakwaszenia mięśni, które –  oprócz bólu – powoduje znaczny dyskomfort ruchowy.

Intensywność treningu zależy w dużej mierze od twojego czasu, stanu zdrowia, ogólnej kondycji i nadwagi. Jeśli do tej pory unikałeś wszelkich sportów z pewnością twoja forma pozostawia wiele do życzenia i będziesz musiał zacząć od spokojnego truchtu na krótki dystans. W przypadku osób, które cierpią na poważniejsze schorzenia lub mają dużą nadwagę wskazana jest konsultacja z lekarzem, który z pewnością powie nam czy bieganie stanowi bezpieczną formę aktywności ruchowej, a przy okazji udzieli nam zaleceń odnośnie częstotliwości i intensywności treningów.

Kiedy już uzyskamy odpowiednią kondycję, która pozwoli nam na przebiegnięcie odpowiedniego dystansu w równym, właściwym nam tempie, wówczas możemy zintensyfikować nasz trening. Okazuje się, że niezwykle skutecznym jest trening interwałowy, w którym część dystansu pokonujemy sprintem, zaś kolejną spokojnym truchtem, w trakcie którego uspokajamy oddech. Sprint przeplatany truchtem to doskonały sposób na odchudzanie.

Warto wypracować kondycję, która pozwoli na tak intensywny bieg. Dzięki temu z pewnością pozbędziesz się nadwagi, zaś twoje ciało będzie lekkie, sprawne i pełne energii. Rozpoczynając regularne bieganie należy uzbroić się w cierpliwość. Systematyczność i wytrwałość to najlepsza droga do sukcesu.

Uprawiacie jogging? Jakie efekty uzyskaliście dzięki bieganiu?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński