Jak ćwiczyć na bieżni?

Fitness    
ocena

Bieżnia jest urządzeniem, które umożliwia wykonywać ćwiczenia biegowe i chodziarskie. Jest znakomitą alternatywą dla osób lubujących się w joggingu w deszczowe lub zimowe dni. Treningi na bieżni zaleca się osobom w każdym wieku niezależnie od stopnia aktywności fizycznej, ponieważ do stawiania swoich pierwszych kroków związanych z aktywnością fizyczną można wyko korzystać właśnie bieżnie.

Jak ćwiczyć na bieżni?

sxc.hu

Ćwicząc na bieżni możemy zrzucić zbędne kilogramy, poprawić kondycję, wzmocnić układ krążenia poprawić pracę serca oraz samopoczucie. Podczas ćwiczeń na bieżni pracują mięśnie łydek, ud i pośladków oraz uelastycznia się całe nasze ciało. Podczas intensywnego biegu wprawiamy w ruch ręce, dzięki czemu ramiona, mięśnie brzucha i klatka piersiowa modelują się.

Nowoczesne, skomputeryzowane bieżnie posiadają konsolę które posiadają różnego rodzaju parametry, im większa ilość parametrów tym bardziej urozmaicony trening możemy realizować. Najbardziej powszechnymi parametrami są: czas trwania ćwiczeń, przebyty dystans, tętno i ilość spalonych kalorii. Po wpisaniu wieku, wagi oraz tempa ćwiczeń komputer jest w stanie podczas ćwiczeń obliczyć dokładną ilość spalonych przez nas kalorii.

Jak ćwiczyć:
Ćwiczenia na bieżni mogą być niebezpieczne, ponieważ trenując w nieodpowiednim stroju, łatwo o wypadek. Nastawiając się trening biegowy na bieżni zadbaj o odpowiednie buty – wygodne, takie które nie obcierają i mają odpowiedni rozmiar do twoich stóp. Ubierz się swobodnie, ale tak, aby rzeczy nie krępowały w żaden sposób twoich ruchów.

Zaczynając trening na bieżni przyjmij wyprostowaną pozycję ciała, wciągamy brzuch, brodę podnosimy lekko do góry, w trakcie ćwiczeń nie spoglądamy w dół, na stopy. Kroki podczas marszu czy biegu winny być długie i pełne, zawsze staramy się maszerować na początku bieżni, nie na końcu ponieważ chwila nie uwagi może spowodować upadek, ręce ugięte w łokciach.

Biegając systematycznie, co najmniej 3 razy w tygodniu od 40 do 60 minut możemy szybko zgubić niechciane kilogramy, spalić mnóstwo kalorii oraz wyrzeźbić sylwetkę. Ćwicząc po 90 minut co drugi dzień znacznie poprawimy swoją kondycję , dzięki czemu podczas ćwiczeń wolniej będziemy się męczyć. Osobom początkującym zalecamy ćwiczenia około 20 minut truchtem.

Lubicie trening na bieżni? Jak wygląda w Waszym wykonaniu?

OCENA
1.83
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński