Jak ćwiczyć na orbitreku?

Fitness    
ocena

Orbitrek jest urządzeniem fitness przeznaczonym do treningu aerobowego. Poprzez jego budowę w trakcie ćwiczeń zaangażowanych do pracy jest 90% naszych mięśni. W trakcie ćwiczeń trenowane są mięśnie łydek, ud, pośladków, a także ramion grzbietu i brzucha. Ćwicząc na orbitreku chronione są nasze stawy i układ kostny przed urazami. Regularne ćwiczenia pozwolą spalić niechciane kilogramy, wyrzeźbić sylwetkę oraz poprawić kondycję i samopoczucie. Ćwiczenia pozytywnie wpłyną na krążenie krwi, ujędrnią pośladki i uda oraz zwiększą pojemność płuc. Treningi na orbitreku pozwalają zrelaksować się oraz odprężyć.

Jak ćwiczyć na orbitreku?

photoxpress.com

Większość orbitreków posiada regulowany stopień oporu, dzięki któremu w każdej chwili możemy go zmienić. Regulacja ta udostępnia nam poziom, na jakim chcemy wytrenować mięśnie nóg, brzucha i pośladków. Wiadomo, że im większy opór stawiamy, tym intensywniej pracują nasze mięśnie. Zwiększa się ich siła oraz wielkość. Jeśli opór będzie lekki, mięśnie delikatnie wyrzeźbią się co doprowadzi do ukształtowania pięknej sylwetki.

Skomputeryzowane orbitreki posiadają komputery z różnymi parametrami, które ułatwią i uprzyjemnią nam ćwiczenia: przebyta droga, czas trwania treningu, ilość spalonych kalorii, prędkość jazdy oraz puls.

Orbitreki posiadają również programy, które sami możemy wybrać. Programy te są zaprogramowane na odpowiedni tryb treningu np. trening interwałowy, sprint, trening na spalanie tkanki tłuszczowej czy bieg pod górkę.

Jak używać?
W treningu na orbitreku, ważna jest postawa, należy zachować proste plecy i wciągnięty brzuch. Ręce podczas treningu pracują razem z nami, gdy opieramy się ćwicząc, wtedy wykaz spalonych kalorii jest nieprawidłowy, opierając się zmniejszamy intensywność treningu.
W czasie treningu pośladki trzymamy napięte, patrzymy przed siebie, nie opuszczamy głowy w dół, wtedy gorzej oddychamy.

Ćwicząc 3 razy w tygodniu po 40 do 60 minut, wyrzeźbimy piękne i zgrabne ciało. Nasza kondycja poprawi się, stawy i mięśnie wzmocnią.

UWAGA!

Nowicjusze winni trening rozpocząć od 20-minutowej wolnej jazdy, z czasem należy zwiększać intensywność oraz czas treningów.

Zobacz, jak ćwiczyć na orbitreku - YouTube:

Znacie jakieś fajne ćwiczenia, które można wykonywać na orbitreku? Podzielcie się nimi.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński