Jak ćwiczyć na wiosłach treningowych?

Fitness    
ocena

Wioślarz należy do urządzeń na których trenuje się zarówno treningi cardio, jak i treningi wzmacniające i wytrzymałościowe. Jeśli chcemy schudnąć i spalić kalorie to urządzenie na pewno nam w tym pomoże. Dzięki treningowi na wioślarzu dotlenimy także organizm, zwiększymy wydolność pracy serca oraz płuc.

Jak ćwiczyć na wiosłach treningowych?

photoxpress.com

Skomputeryzowane wiosła treningowe posiadają komputer dzięki któremu możemy się dowiedzieć, ile czasu ćwiczymy, jaki dystans przebyliśmy, ile spaliliśmy kalorii i jaki jest pomiar naszego tętna. Dzięki tej wiedzy dowiemy się, kiedy nasze tętno jest umiarkowane, bo wtedy właśnie odbywa się trening cardio i zostaje spalany nasz tłuszcz. Trening cardio to 60 do 70% naszego tętna maksymalnego, które oblicza się z następującego równania: tętno maksymalne = 220 – twój wiek.

- Od 50% do 60% tętna maksymalnego – trening o niskiej intensywności.

- Od 70% do 80% tętna maksymalnego – trening o wysokiej intensywności.

- Od 90% do 100% tętna maksymalnego – trening o bardzo wysokiej intensywności.

Oprócz spalania kalorii trenując na wioślarzu wzmacniają i modelują się barki, ramiona, uda, łydki oraz klatka piersiowa, brzuch i pośladki.

Ćwiczenia na wioślarzu są bardzo podobne to ruchu podczas wiosłowania, z jednym wyjątkiem. Wiosła treningowe posiadają ruchome siodełko dzięki któremu możemy ćwiczyć mięśnie nóg. Wioślarz posiada również, regulowany system oporu, dzięki któremu możemy ćwiczyć mięśnie rąk.

Ruchy na wioślarzu powinny być wykonywane płynnie i sprawnie, obciążenie należy dobrać odpowiednie do naszej siły. Po ustawieniu stóp na podest, łapiemy za linkę obiema rękoma, nogi zgięte w kolanach i udach przyczepione są do klatki piersiowej, nie rozkładamy nóg. Odpychając się wypychamy tułów lekko do tyłu, nogi prostujemy całe. Brzuch wciągnięty, plecy proste.

Na wioślarzu możesz ćwiczyć również same ręce, oto kilka przykładowych ćwiczeń:

- Stań przodem w lekkim rozkroku 30 cm przed wioślarzem. Złap linkę wioślarza w obie dłonie, wyprostuj plecy i wciągnij brzuch. Ręce zgięte w łokciach, łokcie przyczepione do ciała. Ciągnij linkę do pełnego ścisku ramion, rozciągaj ją do pełnego rozgięcia. Wykonaj to ćwiczenie w 3 seriach po 12 powtórzeń.

- Stań w lekkim rozkroku lewym bokiem przy wioślarzu, lewa ręka oparta o biodro. Wyprostuj plecy, wciągnij brzuch, chwyć linkę wioślarza prawą ręką i wyciągaj ją w bok, tak aby ręka z ramieniem tworzyła linię prostą. Wykonaj to ćwiczenie w 3 seriach po 12 powtórzeń na obie ręce.

Zobacz film - ćwiczenia na ergonometrze - YouTube:

Znacie inne fajne ćwiczenia na wiosłach? Napiszcie, jak je wykonywać.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński