Jak ćwiczyć ze skakanką?

Fitness    
ocena

Jeśli znudziły ci się już typowe ćwiczenia odchudzające lub kształtujące mięśnie to czas, abyś sięgnęła po jedną z twoich ulubionych zabawek z dzieciństwa – skakankę. Ćwiczenia na skakance kształtują mięśnie brzucha, pośladków, nóg, rzeźbią także ramiona. Już półgodzinne niezbyt intensywne skakanie sprawi, że spalisz aż do 300 kalorii. Wystarczą trzy treningi w miesiącu, abyś była właścicielką zgrabnego i wyrzeźbionego ciała.

Jak ćwiczyć ze skakanką?

sxc.hu

Niestety ćwiczenia na skakance nie są dla każdego, jeśli jesteś otyła lub cierpisz z powodu zwyrodnienia stawów, ćwiczenia te są dla ciebie zbyt niebezpieczne.

Długość treningu powinnaś ustalać sobie sama kierując się swoimi umiejętnościami oraz oczekiwaniami. Musisz jednak pamiętać, że dopiero po przeszło 20 minutach ćwiczeń zaczynasz spalać tkankę tłuszczową.

Oto kilka przyjemnych ćwiczeń ze skakanką.

1. Rozgrzewka: skacz przez około 10 do 15 minut niskimi skokami, nie spiesząc się. Wciągnij brzuch, wyprostuj plecy, łokcie postaraj się mieć usadowione jak najbliżej ciała. Skacz tylko na palcach.

2. Wykonuj jak najwyższe skoki w górę.

3. Skacz szybkim tempem, złącz nogi i wykonuj skręty bioder na boki.

4. Skoki na jednej nodze. Ugnij w kolanie prawą nogę i przeskakuj nią przez skakankę.

5. Wykonuj jak najwyższe skoki w górę.

6. Przeskakuj przez skakankę kilka razy na lewej nodze, kilka razy na obydwu, kilka razy na prawej nodze.

7. Złącz nogi, przeskakując przez skakankę kieruj nogi raz na lewą stronę raz na prawą, tak jakbyś pokonywała slalom gigant.

8. Pierwszy przeskok przez skakankę wykonaj na złączonych nogach, przy kolejnym zaś rozstaw nogi mniej więcej na szerokość bioder.

9. Po wykonanej 15-minutowej rozgrzewce możesz zwiększyć tempo, lecz nie zmieniaj techniki skakania, pilnuj się ,aby przez cały czas trwania ćwiczeń trzymać łokcie blisko ciała, mieć wciągnięty brzuch i skakać na palcach a nie na całych stopach.

10. Wykonaj 15 wolniejszych skoków, następnie 15 szybszych, potem znów wolniejszych. Zmieniaj tempo jeszcze 5 razy.

11. Skrzyżuj ręce podczas skoku. Wykonaj podstawowy pierwszy skok, przy kolejnym jednak skrzyżuj ręce. Nie zrażaj się, jeśli nie uda ci się. Po kilku próbach z pewnością dasz radę. Wykonuj to ćwiczenie do 5 minut.

Poćwicz, ogladając film - YouTube - BachaSport:

Znacie inne fajne ćwiczenia ze skakanką? Napiszcie, jak je wykonywać.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński