Jak dobrać rękawiczki na siłownię?

Fitness    
ocena

Rękawiczki na siłownię charakteryzują się tym, że nie mają osłony na palce. Gadżet ten jest bardzo przydatny podczas ćwiczeń siłowych, jak i aerobowych. Rękawiczki chronią dłonie przed otarciami, złuszczaniem oraz zgrubieniami, które mogą pojawiać się podczas dźwigania ciężarów.

Jak dobrać rękawiczki na siłownię?

sxc.hu

Dzięki rękawiczkom, na dłoniach nie pojawiają się odciski i zaczerwienienia, chronią nas także przed uczuleniem, którego możemy się nabawić po złączeniu się potu z metalem – pot ma kwaśny odczyn i może reagować z metalem.

Rękawice do siłowni zapewniają chwytność, elastyczność oraz komfort, ciężar trzyma się dobrze w dłoni, nie wyślizguje się. Najlepiej zaopatrzyć się w rękawiczki posiadające ściągacze na nadgarstkach, które zabezpieczają rękę przed kontuzją.

Najlepsze są rękawice skórzane, posiadające wszyte w środek cienkie elastyczne włókna, które usztywniają, a zarazem pozwalają wykonywać swobodne ruchy dłoni oraz nie blokują palców. Rękawiczki powinny również posiadać w wewnętrznej stronie cienką gąbkę, która wchłania pot.

Rękawiczki są dostępne w różnych rozmiarach od XS, S, M, L do XL, są przeznaczone do silnych i dużych męskich dłoni, jak i delikatnych i drobnych kobiecych. Rękawiczki muszą być dopasowane do Twoich dłoni. Za duży rozmiar rękawiczek może spowodować wyślizgnięcie się np. ciężkiej sztangi z dłoni i może doprowadzić do ciężkiego urazu. Rękawiczki nie mogą być również za małe, ponieważ mogą uciskać dłoń i ograniczać przepływ krwi. Ręka może zdrętwieć i spowodować ból w trakcie ćwiczeń np. na orbitreku, ręka wyślizgnie się z oparcia i to może spowodować upadek.

Wybierając rękawiczki, musisz kierować się swoim gustem i potrzebami. Rękawiczki są przydatne do podciągania ciężarów, wyciskania, podnoszenia sztangielek, jak i sztangi oraz hantelków. Przydadzą ci się również, gdy będziesz ćwiczyć na wioślarzu, orbitreku, stepperze, a nawet na bieżni.

Czym się kierujecie przy wyborze sprzętu sportowego? Gdzie szukacie informacji?

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński