Jak dobrać strój na fitness?

Fitness    
ocena

Strój na fitness jest ważnym detalem podczas ćwiczeń. Nieodpowiedni strój nie tylko utrudnia ćwiczenia, ale może również sprawić, że kobieta wygląda niezbyt atrakcyjnie, przez co czuje się niepewnie, a to z kolei wpływa na jej aktywność podczas zajęć. Chodzi przecież o to, aby z zajęć czerpać jak najwięcej przyjemności i korzyści, a im lepiej się czujesz tym lepiej będziesz ćwiczyć.

Jak dobrać strój na fitness?

photoxpress.com

Strój powinien być wygodny, ale nie obszerny – bardzo duży T-shirt krępuje ruchy. Bardzo ważne jest również to, aby górna część naszego ubioru przepuszczała powietrze i wchłaniała pot, bo co to za przyjemność, gdy podczas zajęć spływa z nas pot, można wtedy poczuć się bardzo niekomfortowo. Odzież musi być również dopasowana i elastyczna. Polecamy ubrania z bawełny albo nowoczesne, przyjazne dla skóry sztuczne włókna typu coolmax, goreteks czy drylete. Spodnie nie mogą być za długie, trzeba dopasować je tak, aby nogawka nie ciągnęła się nam po podłodze. Za długie spodnie mogą spowodować upadek podczas zajęć ruchowych. Kupując spodnie najlepiej mierzmy je mając na sobie obuwie w którym będziemy ćwiczyć. Wtedy z łatwością dopasujemy długość spodni do naszych potrzeb.

strój na fitnessFot. photoxpress.com


Kolejną ważnym elementem jest obuwie. Musi być ono wygodne, najlepiej z grubszą podeszwą, która nie ślizga się po parkiecie. Buty w których zamierzamy ćwiczyć powinny być wysokie za kostkę, tak aby chroniły ją oraz staw skokowy przed urazami.

Kobiety powinny pamiętać o dopasowanej bieliźnie, odpowiednio podtrzymującym biust staniku. Podczas ćwiczeń biust wznosi się i opada, niekorzystnie wpływa to na piersi – mogą powstać rozstępy i biust traci swą jędrność. Bielizna nie może wpinać się w ciało, być za mała ani za duża.


UWAGA!

Podsumowując: strój do ćwiczeń powinien być wygodny oraz dopasowany. Należy wybierać taki, który wchłania pot i przepuszcza powietrze. Buty muszą mieć wysokie podeszwy oraz powinny być wysokie za kostkę. Bielizna – dopasowana i podtrzymująca biust.

W czym najczęściej ćwiczycie? Jest Wam wygodnie?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński