Jak wybrać zajęcia fitness?

Fitness    
ocena

W clubach fitness znajdziemy duży wybór zajęć, lecz jak dobrać właściwe dla siebie. Wybór odpowiednich zajęć jest bardzo ważny, dlatego przed podjęciem decyzji musimy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: co chcemy osiągnąć ćwicząc, jaką formę ruchu lubimy najbardziej i na jakim stopniu zaawansowania jesteśmy.

Jak wybrać zajęcia fitness?

photoxpress.com

Zajęcia dzielą się na:

Zajęcia wytrzymałościowe które mają na celu poprawę naszej kondycji, wydolności układu sercowego i oddechowego oraz spalanie tkanki tłuszczowej. Są to między innymi zajęcia takie jak STEP, FAT BURNING, AEROBOX i inne zajęcia taneczne.

Zajęcia wzmacniające mające na celu wzmocnienie i wyrzeźbienie wszystkich mięśni naszego ciała. Należą do nich: TBC, ATB, PŁASKI BRZUCH lub PIŁKI.

Zajęcia rozciągające, które poprawiają elastyczność i sprawność naszych mięśni, to np. PILATES czy STRETCHING.

TBC (TOTAL BODY CONDITION) – Jest to forma zajęć aerobowych, polegająca na wyrzeźbieniu mięśni całego ciała. Dzięki tym ćwiczeniom można wzmocnić mięśnie całego ciała, poprawić wygląd oraz wydolność organizmu. Systematyczne treningi pozwolą spalić zbędne kilogramy. Na zajęciach typu TBC wykorzystywane są różnego rodzaju przyrządy takie jak hantle, gumy, obciążenia na ręce lub nogi, stepy.  Zajęcia te są dla każdego, bez względu na wiek i formę.

jak dobrać fitnessFot. photoxpress.com


ATB (ABDOMINAL, BUTTOCKS, THIGHS) – czasami można się spotkać również z polską nazwą – BPU (czyli brzuch, pupa, uda), ponieważ zajęcia te mają na celu wyrzeźbienie dolnych partii ciała. Trening z dużą ilością powtórzeń na każdą partie ciała, sprawia, że ćwiczenia te są skuteczną walką z tkanka tłuszczową.

FAT BURNING – ćwiczenia z prostą choreografią, które na celu mają spalanie tkanki tłuszczowej.

STEP – trening na stopniu – stepie. Przeważnie są to zajęcia choreograficzne wykonywane przy pomocy stepu. Zajęcia dzielą się na zaawansowane – dla osób, które mają doświadczenie
W tego typu ćwiczeniach i niezaawansowane – dla osób początkujących. Zajęcia mają na celu poprawę kondycji i pamięci ruchowej, stratę zbędnych kilogramów. Poprzez wchodzenie i schodzenie ze stepu rzeźbią oraz wzmacniają się nasze nogi.

STRETCHING – zajęcia mające na celu rozciągnięcie mięśni całego ciała. Prowadzone są w rytmie spokojnej i kojącej muzyki.

PILATES – ćwiczenia kształtujące sylwetkę całego ciała. Zajęcia te są bardzo trudne do opanowania, lecz są bardzo skuteczne. Ćwiczenia te są sposobem na płaski brzuch, silne plecy i smukłą sylwetkę.

PŁASKI BRZUCH – Ćwiczenia mające na celu wyćwiczenie mięśni brzucha.

FITBALL – zajęcia wzmacniające prowadzone przy pomocy dużych gumowych piłek gimnastycznych.

AEROBOX – zajęcia choreograficzne połączone z elementami różnych sztuka walki takimi jak karate, boks, kickboxing. Zajęcia są bardzo energiczne.

DANCE, FUNKY, HAUSE DANCE – zajęcia łączące ze sobą elementy różnego rodzaju form tańca oraz aerobiku.

Znając już wszystkie formy zajęć prowadzone w clubach fitness, możemy odpowiedzieć sobie na wcześniej zadanie pytania i dobrać odpowiedni trening dla siebie.

Uprawiacie jaką aktywność fizyczną? Ile czasu w tygodniu poświęcacie na ruch?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński