Jakie ćwiczenia na poprawę krążenia?

Fitness    
ocena

Ćwiczenia poprawiające krążenie dla zapracowanych:

1. Stań wyprostowana, wykonuj okrężne ruchy dłoni następnie ramion, potrząsaj raz lewą, raz prawą nogą. Zrób kilka głębokich przysiadów i podnosząc się do góry zrób wysoki wyskok.

2. Jeśli masz możliwość, to połóż się w takiej pozycji, aby nogi leżały wyżej od głowy. Odpoczynek w takiej pozycji poprawia krążenie i dotlenia Twój mózg.

3. Zamiast windy używaj schodów, oczywiście nie proponuje wdrapywania się po schodach na 10. piętro. Możesz przejść kilka pięter po schodach, gdy będziesz miała już zdecydowanie dosyć resztę drogi pokonaj windą.

4. Dużo spaceruj, nawet jeśli jesteś bardzo zapracowana na pewno znajdziesz 10 minut na pójście do sklepu czy do kawiarni podczas przerwy w pracy. Wysiadaj przystanek wcześniej, a resztę drogi pokonaj pieszo, jeśli jeździsz samochodem, zaparkuj na samym końcu parkingu, aby mieć jak najdłuższą drogę do pracy.

5. Zamiast samochodem czy autobusem, do pracy jedź rowerem. Jazda na rowerze doskonale wpływa na krążenie, pozwala spalić mnóstwo kalorii.

Ćwiczenia w domu:

1. Usiądź na podłodze, ręce oprzyj wygodnie na podłodze. Wyprostuj nogi, następnie ugnij prawą i podeprzyj się całą stopą na podłożu. Wykonaj to ćwiczenie na drugiej nodze i powtórz kilka razy.

2. Połóż się na plecach, ręce ułóż wzdłuż ciała. Podnieś wyprostowane nogi w kolanach najwyżej jak potrafisz i spróbuj rysować stopami koła w powietrzu.

3. Leżąc na plecach, ułóż ręce wzdłuż tułowia. Podnieś wyprostowane nogi do góry, na zmianę zginaj w kolanie raz lewą, raz prawą.

4. Połóż się na plecach, ręce leżą wzdłuż tułowia. Podnieś nogi kilka centymetrów nad ziemią i krzyżuj robiąc tzw. nożyce.

Trening dla lubiących ruch:

1. Bieganie: rozpocznij od kilkuminutowego truchtu który będzie rozgrzewką dla twojego ciała. Po około 10 minutach truchtu zwiększ tempo biegu do maksimum, następnie zwolnij znowu do truchtu. Zmieniaj tempo biegu co kilka minut, wykonuj ćwiczenie najdłużej jak możesz.

2. Jeśli nie lubisz biegać, ruch ten możesz zastąpić grami zespołowymi jak np., koszykówką czy piłką nożną. Zapisz się do osiedlowego klubu piłki nożnej lub wynajmuj ze znajomymi boisko dwa razy w tygodniu na godzinną grę. Jeśli nie lubisz tego typu sportów, możesz zastąpić je grą w squasha lub tenisa.

3. Przesiądź się na rower. Jeżdżąc na rowerze chociażby do sklepu poprawimy krążenie krwi w naszym organizmie, spalimy mnóstwo kalorii, a nawet wyrzeźbimy sylwetkę.

Zobacz, jak wykonać jedno z ćwiczeń - YouTube:

Znacie inne ćwiczenia poprawiające krążenie? Napiszcie, jak je wykonywać.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński