Jakie ćwiczenia na poprawę sylwetki?

Fitness    
ocena

Przedstawiamy kilka ćwiczeń które pomogą wyrzeźbić uda, pośladki, talię, brzuch, ramiona i biust. Jeśli znajdziesz trzy dni w tygodniu na wykonanie tych prostych ćwiczeń, po kilku tygodniach zobaczysz efekty. Twoje pośladki i biust staną się jędrniejsze, brzuch płaski, uda i ramiona wyrzeźbione.

Jakie ćwiczenia na poprawę sylwetki?

sxc.hu

1. Uklęknij na lewej nodze, lewą ręką podeprzyj się dla równowagi. Prawą nogę ugnij w kolanie i podnieś, tak aby tworzyła linię prostą z tułowiem. Następnie wyprostuj prawą nogę, a prawą rękę wyciągnij daleko za głowę. Wytrzymaj w tej pozycji 10 sekund i wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń na każdą nogę.

2. Przyjmij pozycję jak do pompek, przedramiona oprzyj na podłodze i rozstaw je na szerokość ramion. Nogi proste oprzyj na palcach. Wyprostuj plecy, wciągnij brzuch, napnij pośladki. Następnie prawą nogę ugnij w kolanie i opuść tak, aby kolano znalazło się kilka centymetrów nad podłogą. Powoli podnosząc i prostując prawą nogę przechyl ją lekko w prawy bok. Wytrzymaj w tej pozycji 10 sekund i wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń na każdą nogę.

3. Uklęknij na podłodze, przedramiona oprzyj na podłodze i rozstaw je na szerokość ramion. Następnie wyciągnij prawą rękę do przodu a lewą wyprostowaną nogę w bok. Następnie ugnij lewą nogę za siebie – obróć udo tak, aby kolano skierowane było do zewnątrz i dotknij prawą ręką do lewej stopy. Wytrzymaj w tej pozycji 10 sekund. Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń na każdą nogę.

4. Połóż się na prawym boku. Lewe przedramiona oprzyj na podłodze, a prawą na biodrze. Skrzyżuj nogi tak, aby prawa noga była przed lewą. Tak skrzyżowane nogi unieś kilka centymetrów nad podłogą tak, aby prawa noga tworzyła linię prostą z biodrami, wytrzymaj w tej pozycji 10 sekund. Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń na każdą stronę.

5. Połóż się na plecach, ręce wyciągnij wzdłuż tułowia. Nogi ugnij w kolanach, całe stopy postaw na ziemi. Prawą nogę wyprostuj w kolanie tak, aby uda były równolegle ułożone. Napinając pośladki oderwij biodra od ziemi, wytrzymaj w tej pozycji od 10 do 15 sekund. Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń na każdą nogę.

6. Połóż się na plecach, ręce ułóż wzdłuż tułowia. Podnieś nogi i ugnij w kolanach. Napinając mięśnie brzucha przyciągnij kolana do klatki piersiowej. Oderwij pupę od podłogi, pilnuj, aby głowa cały czas leżała na podłodze. Wytrzymaj w tej pozycji 10 sekund następnie opuść pośladki na kilka centymetrów przed ziemią i wytrzymaj tak kolejne 10 sekund. Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń.

Zobacz, jak wysmuklić sylwetkę - YouTube - fitnessNaMaksie:

Znacie inne ćwiczenia na sylwetkę? Napiszcie, jak je wykonywać.

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński