Jakie ćwiczenia na spalanie tłuszczu?

Fitness    
ocena

Piękną i zgrabną sylwetkę możemy mieć tylko wtedy, gdy nie będzie na niej ani grama tłuszczu i nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby wyrzeźbić mięśnie całego ciała. Lecz w jaki sposób pozbyć się nadmiaru tłuszczu? Odpowiednia dieta oraz systematyczne ćwiczenia na pewno pomogą.

Jakie ćwiczenia na spalanie tłuszczu?

photoxpress.com

Treningiem, który pozwoli pozbyć się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej z organizmu, jest trening tlenowy, czyli trening cardio. Może być on stosowany przez kobiety w każdym wieku, sprawności fizycznej oraz wadze. Pomoże spalić niechciane kilogramy, dotlenić organizm oraz poprawić kondycję.

Trening cardio są to ćwiczenia o umiarkowanej intensywności w której w której tętno jest umiarkowane i wynosi od 60% do 70% maksymalnego tętna.

W jaki sposób obliczyć tętno umiarkowane? Od 220 należy odjąć swój wiek, wynik równy jest tętnu umiarkowanemu. Prawidłowe tętno przy ćwiczeniach cardio kobiety 20-letniej wynosi 200, zaś kobieta 35 letnia, aby spalić tłuszcz musi podczas treningu dojść do tętna równego 185.

Trening o umiarkowanej intensywności, można również zmierzyć w inny sposób. Jeśli podczas ćwiczeń mamy lekkie trudności z mową to oznacza, że jesteśmy w trakcie ćwiczeń cardio.

Aby spalić tkankę tłuszczową w treningach cardio, musimy ćwiczyć systematycznie co najmniej 3 razy w tygodniu po minimum 40 minut, ponieważ dopiero po przeszło 20 minutach ćwiczeń zaczynamy spalać tkankę tłuszczową.

Rozgrzewka podczas treningu cardio jest bardzo ważna, przez 15 minut należy rozgrzewać całe ciało. Można biegać truchtem na bieżni lub skakać na skakance. Osoby początkujące, powinny zacząć trening od 15 minut umiarkowanego wysiłku, z czasem należy zwiększać intensywność ćwiczeń.

Na czym i gdzie trenować trening cardio? Ćwiczyć można wszędzie, na siłowni, w clubie fitness, w domu, na dworze, a nawet na basenie.

Siłownie są najlepszym miejscem do pozbywania się tkanki tłuszczowej. Wyposażone są w różnego rodzaju sprzęty do ćwiczeń aerobowych, a doświadczony instruktor pomoże wybrać sprzęt.

- Bieżnia – pozwoli nam spalić tkankę tłuszczową oraz wzmocni mięśnie ud, łydek i pośladków.

- Stepper – dzięki niemu zrzucisz zbędne kilogramy, wyrzeźbisz mięśnie ud, łydek, ramion oraz podniesiesz pupę.

- Orbitrek – podczas treningu na tym sprzęcie zaangażujesz do pracy 90% mięśni swojego ciała, w dodatku spalisz mnóstwo kalorii, dzięki czemu schudniesz.

Kluby fitness posiadają szeroki wachlarz usług. Jeśli lubisz taniec, wybierz się na zajęcia choreograficzne, które zawierają elementy różnych rodzajów tańca. Możesz również zdecydować się na zajęcia typu Fat Burning, które są nastawione na spalanie tkanki tłuszczowej.

Dom – nie musisz wydawać pieniędzy na kluby fitness lub siłownię, możesz zakupić skakankę i skakać w domu lub w ogródku. Jeśli nie lubisz skakanek, kup płytę DVD z ćwiczeniami typu aerobic lub Fat Burning i ćwicz w domu przed telewizorem.

Możesz uprawiać także jogging w pobliskim parku lub jeździć na rowerze po lesie, a nawet po zwykłej ścieżce rowerowej. Świeże powietrze świetnie wpłynie na twoje zdrowie, dotlenisz się i spalisz zbędne kilogramy.

Basen – możesz również pływać, dzięki regularnym treningom zwiększysz pojemność płuc, poprawisz kondycję, wyrzeźbisz ciało i z pewnością schudniesz.

Znacie inne ćwiczenia spalające tłuszcz? Napiszcie, jak je wykonywać.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński