Fitness Jakie ćwiczenia na wytrzymałość?

Jakie ćwiczenia na wytrzymałość?

-

Uprawiając treningi wytrzymałościowe, zmniejszamy ryzyko zawału serca czy rozwoju choroby wieńcowej. Spada również poziom cholesterolu we krwi, wzmacnia się układ kostny, zmniejsza się ciśnienie krwi. Regularne treningi aerobowe polepszają Twój metabolizm, dzięki czemu z łatwością stracisz kilka kilogramów w ciągu kilku miesięcy.

Typowy trening wytrzymałościowy powinien trwać od 20 do 90 minut. Osobom początkującym zaleca się ćwiczenia 20-minutowe prowadzone w wolnym tempie. Z biegiem czasu należy zwiększać długość ćwiczeń.

Najbardziej efektywnymi sportami wchodzącymi w skład treningu wytrzymałościowego są:

Jazda na rowerze – jest to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania wolnego czasu, w dodatku świetnie wpływa na pracę płuc, jest dobrą metodą na spalanie kalorii, pobudza krążenie oraz zwalcza cellulitis. W czasie jazdy na rowerze nasze serce transportuje ogromną ilość tlenu do wszystkich komórek ciała. Jazda na rowerze jest dobrym treningiem siłowym oraz doskonale działa na mięśnie nóg i pośladków.

Biegi – dzięki nim utrzymamy dobrą formę, poprawimy kondycję i zrzucimy dużo niechcianych kilogramów. Trzeba jednak pamiętać, aby biegać wolno, ale za to długo. Dopiero po przeszło 20 minutach ćwiczeń zaczynamy spalać tłuszcz.

Skakanie na skakance – dzięki niemu nie tylko wzmocnimy nogi, ale również mięśnie brzucha i ramion. Już w ciągu 15 minut możemy spalić aż 150 kalorii. Poza tym skakanka jest bardzo tanim i poręcznym sprzętem, możemy ją nabyć w każdym sklepie z działem sportowym. Ten mały sprzęt możemy zabrać ze sobą wszędzie i ćwiczyć w każdej wolnej chwili.

Pływanie – poprawi ono pracę i wielkość płuc, doda nam energii, witalności i ochoty do życia, wyrzeźbi mięśnie całego ciała. Podczas pływania spala się dużo kalorii i zbędne kilogramy. W dodatku ta przyjemna forma aktywności fizycznej poprawi naszą kondycję i samopoczucie.

Jak dbacie o kondycję fizyczną? Ile czasu poświęcacie na ruch?

Sylwia Załuńska

Sylwia Załuńska – absolwentka Studium Zdrowia i Urody, instruktorka rekreacji ruchowej. Fitness to jej praca i wielka pasja. Jej przepis na zdrowie to aktywny tryb życia i zdrowe odżywianie. Wegetarianka od 7 lat.

 

Nasz specjalista pisze o o sobie:

Od zawsze lubiłam sport, w ćwiczeniach fitness zakochałam się od pierwszych zajęć. Zawsze staram się być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami dotyczącymi sprzętu na siłowni czy nowych form zajęć.

Swoją wiedzę i doświadczenie staram się jak najgorliwiej przelewać na papier i dzielić się nią ze wszystkimi zainteresowanymi.

Prowadzę zdrowy i aktywny tryb życia,  egzystuję w zgodzie z naturą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak dobrać kolor ścian?

Jeśli nasze mieszkanie jest gotowe do malowania pozostaje nam już tylko wybór odpowiedniego rodzaju farby oraz dobór idealnego koloru. Niestety nie jest to prosta decyzja, gdyż na rynku mamy szeroki wybór emulsji i jeszcze większą ilość możliwych odcieni.

Odmowa udzielenia urlopu bezpłatnego

Specyfika urlopu bezpłatnego polega na zawieszeniu na czas jego trwania praw i obowiązków pracodawcy oraz pracownika. W praktyce oznacza to, że zatrudniony nie otrzymuje pensji od pracodawcy.

Zobacz też

Premia uznaniowa – zasady

Wszyscy, którzy w sposób zorganizowany i rzetelny wykonują swoją pracę, a co za tym idzie, generują zyski dla firmy, oczekują od pracodawcy dodatkowego, motywacyjnego wynagrodzenia. Ze strony pracodawcy mogą się spodziewać premii uznaniowej albo nagrody. Jak jednak są regulowane prawnie te dodatkowe dochody?

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: