Jakie ćwiczenia wykonywać rano?

Fitness    
ocena

Ćwiczenia są bardzo ważne dla naszego zdrowia oraz urody. Ruch fizyczny prowadzi do wzrostu masy, siły oraz do ukształtowania mięśni, poprawia równowagę ciała, wspomaga przemianę materii. Podczas ćwiczeń poprawia się nasze samopoczucie, stajemy się bardziej ożywieni, mamy więcej energii i chęci do życia.

Jakie ćwiczenia wykonywać rano?

photoxpress.com

Dlatego zachęcam każdego do uprawiania gimnastyki porannej. Warto zastąpić filiżankę porannej kawy 15-minutowymi ćwiczenia, które wspaniale wpłyną na nasz organizm, dadzą nam energię na cały dzień, rozbudzą nas i wprowadzą w dobry nastrój. Gwarantuję, że już po tygodniu 15-minutowych porannych ćwiczeń będziesz wstawać z chęcią i uśmiechem na twarzy.

Ćwiczenia, które proponuję, nie wymagają dużego wysiłku fizycznego, poprawią krążenie krwi w organizmie, rozciągną mięśnie i wybudzą Cię ze snu.

Pamiętaj, aby podczas porannej gimnastyki nie wykonywać gwałtownych ruchów. Każdy ruch wykonuj powoli.

1. Na początku krótka rozgrzewka. Rozciągnij całe ciało. Możesz to zrobić na leżąco nawet w łóżku lub na macie oraz na stojąco. Leżąc wyciągnij ręce nad głowę i mocno się rozciągnij. Na stojąco zrób to samo. Spróbuj  dotknąć podbródkiem klatki piersiowej. W pozycji stojącej postaraj się powolnymi ruchami dotykać lewym ruchem lewego ramienia a prawym uchem prawego ramienia. Nie spiesz się.

2. Usiądź na podłodze, ugnij kolana i rozstaw je na szerokość bioder, dłonie oprzyj przed sobą, tak aby były na równej wysokości wraz ze stopami. Spróbuj napiąć mięśnie całego ciała oraz utrzymać wyprostowany kręgosłup.

3. Usiądź w siadzie skrzyżnym na podłodze, złóż skrzyżowane dłonie na łopatkach (prawa dłoń na lewej łopatce, lewa dłoń na prawej). Rozciągnij mięśnie klatki piersiowej, grzbietu, ramion. Szyję staraj się utrzymać luźno. Wytrzymaj w tej pozycji od 15 do 30 sekund.

4. Uklęknij na podłodze, przedramiona oprzyj na podłodze. Podnieś wysoko głowę wraz z kręgosłupem. Napnij mięśnie grzbietu, wyprostuj kręgosłup. Wytrzymaj w tej pozycji 15 do 30 sekund.

poranne ćwiczeniaFot. photoxpress.com

5. Połóż się na plecach. Wyciągnij nogi, następnie lewą rękę podłóż pod głowę i spróbuj ją rozciągnąć. Prawą nogę zegnij w kolanie (pamiętaj, aby nadal leżała na podłodze) i spróbuj przyciągnąć ją za pomocą prawej ręki jak najbliżej prawego boku. Wytrzymaj w tej pozycji od 15 do 30 sekund. Wykonaj to ćwiczenie w 3 powtórzeniach na każdą nogę.

6. Uklęknij na podłodze, oprzyj dłonie na pośladkach, napinając mięśnie grzbietu i pośladków. Powoli zwiększaj wygięcie bioder do przodu, a tułowia razem z głową do tyłu. Wytrzymaj w tej pozycji od 15 do 30 sekund. Powtórz ćwiczenie 3 razy.

7. Uklęknij na podłodze, prawą dłoń oprzyj na prawym pośladku, lewą rękę unieś wysoko do góry. Powoli zwiększaj wygięcie bioder do przodu, a tułów do tyłu, głowę natomiast obróć w prawo.

Znacie jakieś fajne ćwiczenia poranne? Podzielcie się nimi.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński