Jędrne pośladki - ćwiczenia

Fitness    
ocena

Sposobów na jędrne pośladki jest kilka. Najlepsze rezultaty osiągniemy poprzez regularne uprawianie odpowiednich ćwiczeń fizycznych, a wspomogą nas w działaniach masaż, dieta oraz właściwie dobrane kosmetyki.

Jędrne pośladki - ćwiczenia

pixabay.com

Najlepsze są ćwiczenia wymagające wysiłku długotrwałego, o średniej intensywności, takie jak jazda na rowerze, jogging, czy bieg na bieżni. Można udać się do klubu fitness i ustalić trening z instruktorem.

Najlepiej, kiedy ustalimy sobie zestaw ćwiczeń, które będziemy wykonywać regularnie. Wybieramy takie ćwiczenia, które pomogą nam wzmocnić mięśnie pośladkowe oraz poprawią krążenie i spalanie tkanki tłuszczowej okolicy pośladów. Ważne, by wybrać stałą porę dnia do ćwiczeń, pozwoli nam to zmobilizować się do regularnego aktywnego dbania o swoje pośladki, zaś systematyczność szybko przyniesie efekty, które będą trwalsze, niż te wynikające ze stosowania kosmetyków. W ujędnrnieniu pomogą również masaż i odpowiednio dobrana dieta.

 1. Krok pierwszy

  Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni pośladków i spalenie tkanki tłuszczowej można wykonać w domu na dywanie lub macie. Oto przykład takiego ćwiczenia: leżymy na brzuchu, ręce w wzdłuż tułowia, podbródek spoczywa na ziemi i podnosimy na zmianę lewą i prawą nogę do góry, później w bok. Wielbiciele jogi mogą wykonywać takie asany jak kobra, łuk, świerszcz. Przysiady – stajemy w rozkroku (rozstawiamy nogi na szerokość bioder), prostujemy ręce przed siebie (na wysokości ramion) i nie odrywając stóp od ziemi oraz utrzymując prosty kręgosłup, wraz z wydechem robimy przysiad, z wdechem wracamy do pozycji wyjściowej.

 2. Krok drugi

  Masaż – codzienny 10 minutowy masaż pośladków dodatkowo poprawi ich jędrność. W przypadku automasażu najlepiej wykonać go przed snem, kiedy jesteśmy zrelaksowani i możemy przeznaczyć kilka minut na poprawę własnej kondycji fizycznej i psychicznej. Pozytywne nastawienie i wiara w podejmowane działanie zawsze będzie przyspieszać efekty podjętych działań. Przez 5 minut wykonujemy duże okrężne ruchy kolejno na obu pośladkach, zgodnie ze wskazówkami zegara. Poprawi to krążenie i ich elastyczność. Można również skorzystać z masażu ujędrniającego w gabinecie kosmetycznym. Pamiętajmy, że również w przypadku masażu regularność odgrywa istotną role.

 3. Krok trzeci

  Dieta – w czasie starań o jędrne pośladki jemy regularnie, co zaowocuje szybszą przemianą materii, unikamy słodyczy (także tuczących kruchych ciastek), tłuszczy oraz pijemy dużo wody.

 4. Krok czwarty

  Kosmetyki – ujędrniające balsamy do ciała zazwyczaj zawierają takie składniki, jak kofeina, żeń szeń czy algi morskie. Najlepiej wybrać produkt bazujący na składnikach naturalnych, takie produkty oferuje na przykład firma Nuxe. Można też zdecydować się na balsamy aktywnie przyspieszające proces spalania tłuszczy (np. Vichy) czy zawierające kwas hialuronowy, również działający ujędrniająco.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński