Fitness Jędrne pośladki - ćwiczenia

Jędrne pośladki – ćwiczenia

-

Najlepsze są ćwiczenia wymagające wysiłku długotrwałego, o średniej intensywności, takie jak jazda na rowerze, jogging, czy bieg na bieżni. Można udać się do klubu fitness i ustalić trening z instruktorem.

Najlepiej, kiedy ustalimy sobie zestaw ćwiczeń, które będziemy wykonywać regularnie. Wybieramy takie ćwiczenia, które pomogą nam wzmocnić mięśnie pośladkowe oraz poprawią krążenie i spalanie tkanki tłuszczowej okolicy pośladów. Ważne, by wybrać stałą porę dnia do ćwiczeń, pozwoli nam to zmobilizować się do regularnego aktywnego dbania o swoje pośladki, zaś systematyczność szybko przyniesie efekty, które będą trwalsze, niż te wynikające ze stosowania kosmetyków. W ujędnrnieniu pomogą również masaż i odpowiednio dobrana dieta.

 • Krok pierwszy

  Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni pośladków i spalenie tkanki tłuszczowej można wykonać w domu na dywanie lub macie. Oto przykład takiego ćwiczenia: leżymy na brzuchu, ręce w wzdłuż tułowia, podbródek spoczywa na ziemi i podnosimy na zmianę lewą i prawą nogę do góry, później w bok. Wielbiciele jogi mogą wykonywać takie asany jak kobra, łuk, świerszcz. Przysiady – stajemy w rozkroku (rozstawiamy nogi na szerokość bioder), prostujemy ręce przed siebie (na wysokości ramion) i nie odrywając stóp od ziemi oraz utrzymując prosty kręgosłup, wraz z wydechem robimy przysiad, z wdechem wracamy do pozycji wyjściowej.

 • Krok drugi

  Masaż – codzienny 10 minutowy masaż pośladków dodatkowo poprawi ich jędrność. W przypadku automasażu najlepiej wykonać go przed snem, kiedy jesteśmy zrelaksowani i możemy przeznaczyć kilka minut na poprawę własnej kondycji fizycznej i psychicznej. Pozytywne nastawienie i wiara w podejmowane działanie zawsze będzie przyspieszać efekty podjętych działań. Przez 5 minut wykonujemy duże okrężne ruchy kolejno na obu pośladkach, zgodnie ze wskazówkami zegara. Poprawi to krążenie i ich elastyczność. Można również skorzystać z masażu ujędrniającego w gabinecie kosmetycznym. Pamiętajmy, że również w przypadku masażu regularność odgrywa istotną role.

 • Krok trzeci

  Dieta – w czasie starań o jędrne pośladki jemy regularnie, co zaowocuje szybszą przemianą materii, unikamy słodyczy (także tuczących kruchych ciastek), tłuszczy oraz pijemy dużo wody.

 • Krok czwarty

  Kosmetyki – ujędrniające balsamy do ciała zazwyczaj zawierają takie składniki, jak kofeina, żeń szeń czy algi morskie. Najlepiej wybrać produkt bazujący na składnikach naturalnych, takie produkty oferuje na przykład firma Nuxe. Można też zdecydować się na balsamy aktywnie przyspieszające proces spalania tłuszczy (np. Vichy) czy zawierające kwas hialuronowy, również działający ujędrniająco.

 • Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Poprzedni artykułSzampon dla mężczyzny
Następny artykułSamoopalacz – działanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Umowa pośrednictwa w wynajmie nieruchomości – wzór

Umowa pośrednictwa, zwłaszcza zaś umowa pośrednictwa...

Formy odbioru wynagrodzenia za pracę

Jak wynika z punktu 5 art. 94 Kodeksu pracy jednym z podstawowych i najważniejszych obowiązków pracodawcy jest terminowa oraz prawidłowo dokonywana wypłata wynagrodzenia. Wypłacanie wynagrodzenia powinno odbywać się w określonym miejscu; stałym, ustalonym z góry terminie i czasie ustalonym w układzie zbiorowym pracy lub przepisach wewnątrzzakładowych np. w regulaminie pracy (art. 86.).

Zobacz też

Zespół Sjögrena – objawy

Dzisiejsza medycyna spotyka się coraz częściej z chorobami autoimmunologicznymi. Do nich należy także zespół Sjögrena. Podobnie jak w przypadku wielu innych chorób, których etiologia związana jest z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu odpornościowego, zachorowania odnotowuje się częściej u kobiet niż u mężczyzn.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: