Na czym polega indoor cycling? Ćwiczenia

Fitness    
ocena

Jeśli nudzą cię treningi w pojedynkę, jeśli uważasz, że samemu nie dasz rady zmobilizować się do ćwiczeń, polecam zajęcia zwane indoor cycling. Są to zajęcia grupowe prowadzone na rowerach stacjonarnych w zamkniętym pomieszczeniu.

Na czym polega indoor cycling? Ćwiczenia

sxc.hu

Trening Indoor cycling pozwala spalić w ciągu 40 minut aż 600 kalorii. Nie musisz uczyć się trudnych kroków ani biegać w kilometrowych maratonach. Na tego typu treningach pracujesz pod ścisłym okiem doświadczonego instruktora, który z pewnością doradzi Ci, na jaki typ zajęć powinieneś/powinnaś uczęszczać.

Dzięki regularnym treningom, poprawimy swoją kondycję, zrzucimy zbędę kilogramy i spalimy tkankę tłuszczową. Wyrzeźbimy mięśnie łydek, ud oraz pośladków, a także brzucha, ramion klatki piersiowej i ramion.

Zajęcia Indoor cycling dzielą się na:

Easy Bike – trening o niskiej intensywności, składający się z podstawowych technik jazdy. Polecany w szczególności osobom początkującym. Podczas treningu tkanka tłuszczowa zostanie spalona w znacznych ilościach.

Fun Bike – zajęcia interwałowe, wzmacniają siłę oraz wytrzymałość, poprawiają wydolność organizmu oraz powodują spalanie tkanki tłuszczowej. Zajęcia dla średniozaawansowanych.

Power Bike – Zajęcia bardzo intensywne, poprawiają wzmocnić nogi oraz poprawić kondycję. Podczas jazdy można spalić dużą ilość kalorii. Zajęcia dla zaawansowanych.

Energy Bike – zajęcia o bardzo wysokim stopniu intensywności, przeznaczone tylko dla osób zaawansowanych.

Trzy podstawowe techniki jazdy w Indoor cycling to:
Jazda: siedząc na siodełku.
Bieg: podnosimy się lekko do góry, siodełko mamy między nogami.
Skoki: pośladki wysoko w górze, jedziemy na lekko zgiętych nogach w kolanie.

Jak ćwiczyć?
Na zajęcia Indoor cycling należy ubrać się w taki strój, który nie krępujey naszych ruchów i który wchłania pot, ponieważ podczas tego typu treningu występuje duża potliwość. Bardzo przydatnym elementem ubioru są rękawiczki sportowe, które zapobiegają ślizganiu się rąk. Na trening Indoor cycling należy zabrać minimum 1,5 l wody, podczas jazdy regularnie powinno się uzupełniać płyny, aby nie odwodnić się lub nie zasłabnąć.

Przed treningiem należy odpowiednio do naszego wzrostu ustawić parametry roweru. Prawidłowo ustawione siodełko będzie wtedy, gdy po wejściu na rower i położeniu stóp na pedałach nogi będą lekko ugięte w kolanach, podczas jazdy nie można robić przeprostów w kolanach. Podczas jazdy napinamy mięśnie brzucha i staramy się cały czas jeździć z prostymi plecami. Głowę należy unieść – patrzymy przed siebie, nie wolno patrzeć w dół, gdyż wtedy przepływ powietrza jest zablokowany.

Zobacz, jak ćwiczyć indoor cycling - YouTube:

Uprawiacie jaką aktywność fizyczną? Ile czasu w tygodniu poświęcacie na ruch?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński