Na czym polega wibrotrening?

Fitness    
ocena

Platforma wibracyjna jest urządzeniem wytwarzającym wibracje, które zostają przenoszone do całego ciała. Mięśnie rozciągają się co prowadzi do samoczynnego napinania mięśnia. Korzystając z platformy wibracyjnej osiągamy efekty porównywalne z treningiem siłowym. Podczas wibrotreningu pracuje od 95% do 97% naszych mięśni, podczas zwykłych ćwiczeń pracuje jedynie od 40% do 60% mięśni naszego ciała.

Z wibrotreningu mogą korzystać niemal wszyscy: sportowcy, wielbiciele siłowni czy klubów fitness a nawet rehabilitanci.

Dzięki wibritreningowi:

- Spalimy tkankę tłuszczową z brzucha, bioder ud i pośladków, wyszczuplimy i uelastycznimy ciało.

- Wydalimy toksyny z organizmu, wyregulujemy poziom metabolizmu, a także podniesiemy swoją sprawność fizyczną i poprawimy krążenie.

- Zlikwidujemy niestrawność.

- Ćwicząc na platformie treningowej zostaną wzmocnione nasze kości, nastąpi wzrost prężności ścięgien i wiązadeł, odżywią i dotlenią się nasze komórki.

- Wibrotrening jest bezpieczny dla stawów, a także redukuje bóle pourazowe, ponieważ następuje rozrost, wzmocnienie mięśni i co zaciekawi większość kobiet redukuje cellulit.

- Tak jak podczas zwykłego treningu, tak i podczas ćwiczeń na platformie wibracyjnej następuje wzrost poziomu endorfiny czyli hormonu szczęścia.

Treningi nie są męczące ani zbytnio bolesne. Przy pierwszych sesjach na platformie treningowej odczuwa się niewiele, dopiero przy kolejnych treningach odczuwalny jest ból taki jak podczas zajęć wzmacniających mięśnie. Przy bardziej intensywnym treningu można również trochę się spocić.

Maszyna w zależności od pozycji, jaką przyjmiemy, może stymulować różne partie mięśniowe naszego ciała. Na platformie wibracyjnej spalimy więcej kalorii i wzmocnimy ciało w znacznie krótszym czasie niż podczas standardowych ćwiczeń. Piętnastominutowy trening wibracyjny daje takie same efekty co dwu godzinne ćwiczenia na siłowni. Trening ten jest doskonałą alternatywą dla osób mających mało czasu na aktywny tryb życia. Piętnastominutowy trening kilka razy w tygodniu sprawi, że po miesiącu uzyskamy piękną i zgrabną sylwetkę.

Zobacz, jak wyglądają ćwiczenia na platformie wibracyjnej - YouTube:

Co myślicie o wibrotreningu? Chcielibyście spróbować takich ćwiczeń?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński