Podwójny podbródek - ćwiczenia

Fitness    
ocena

Każdy z nas chciałby mieć smukły, wyraźnie zarysowany owal twarzy. Podwójny podbródek pogrubia nas i dodaje nam lat. Z nim, bez względu na okoliczności, wyglądamy niekorzystnie. Czy istnieją skuteczne sposoby, które pomogą nam pozbyć się dodatkowej fałdki?

Podwójny podbródek - ćwiczenia

www.sxc.hu

Podwójny podbródek sprawia, że źle się czujemy, ponieważ wpędza w kompleksy. Nawet jeśli nie mamy wielkiej nadwagi, ta dodatkowa fałdka, którą przecież trudno ukryć, dodaje nam kilogramów i lat. Niestety skłonność do drugiego podbródka zazwyczaj bywa dziedziczna, często zatem nie mamy wielkiego wpływu na jej pojawienie się. Bywa także, iż przyczyną pojawienia się tego intruza, jest zła dieta i brak ruchu.

Warto wiedzieć, iż zła postawa może także przyczynić się do powstania podwójnego podbródka. Udowodniono, iż garbienie się i wciskanie głowy w ramiona powodują utratę sprężystości mięśni szyi. Osoby, które prostują sylwetkę, wyciągając głowę do góry gimnastykują jednocześnie mięśnie szyi, zapobiegając ich wiotczeniu i rozrastaniu się w tkankach komórek tłuszczowych.

Wpływ na pojawianie się podwójnego podbródka ma także niewłaściwa pozycja, jaką przyjmujemy w trakcie spania. Zdecydowanie niepożądany wpływ mają wysokie oparcia, które także wpływają na wiotczenie mięśni. Co ciekawe, niekorzystny wpływ na nasz podbródek mają także niekontrolowane kąpiele słoneczne lub zbyt częste wizyty w solarium. Promienie UV powodują pękanie włókien kolagenowych, które w dużej mierze są odpowiedzialne za jej sprężystość. Dodatkowo opalanie wysusza skórę, przez co także zmniejsza jej elastyczność.

Aby pozbyć się podwójnego podbródka, należy zacząć gimnastykę mięśni szyi i dolnych partii twarzy, warto wykonywać wszystkie ćwiczenia przed lustrem. Spróbuj napinać i rozluźniać na przemian mięśnie szyi. Po wykonaniu kilku naprzemiennych serii wymawiaj głośno samogłoski: u, i, o, a, e. Dobrym ćwiczeniem jest także odwracanie głowy: prawo-lewo, góra-dół. Każdego dnia znajdźmy także przynajmniej 5 minut, na trzymanie głowy odchylonej do tyłu.

Niezbędna jest także odpowiednia pielęgnacja dolnych partii twarzy i szyi. Codziennie warto wklepywać w te okolice klem ujędrniający, należy robić to od dołu do góry. Zalecany jest także cotygodniowy peeling i nałożenie maseczki regenerującej, wygładzającej i napinającej. Doskonałe efekty dają kosmetyki zawierające kofein, która przyspiesza spalanie tłuszczu oraz kolagen, witaminę E, ekstrakt z rozmarynu czy chmielu.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
3.33
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński