Fitness Podwójny podbródek - ćwiczenia

Podwójny podbródek – ćwiczenia

-

Podwójny podbródek sprawia, że źle się czujemy, ponieważ wpędza w kompleksy. Nawet jeśli nie mamy wielkiej nadwagi, ta dodatkowa fałdka, którą przecież trudno ukryć, dodaje nam kilogramów i lat. Niestety skłonność do drugiego podbródka zazwyczaj bywa dziedziczna, często zatem nie mamy wielkiego wpływu na jej pojawienie się. Bywa także, iż przyczyną pojawienia się tego intruza, jest zła dieta i brak ruchu.

Warto wiedzieć, iż zła postawa może także przyczynić się do powstania podwójnego podbródka. Udowodniono, iż garbienie się i wciskanie głowy w ramiona powodują utratę sprężystości mięśni szyi. Osoby, które prostują sylwetkę, wyciągając głowę do góry gimnastykują jednocześnie mięśnie szyi, zapobiegając ich wiotczeniu i rozrastaniu się w tkankach komórek tłuszczowych.

Wpływ na pojawianie się podwójnego podbródka ma także niewłaściwa pozycja, jaką przyjmujemy w trakcie spania. Zdecydowanie niepożądany wpływ mają wysokie oparcia, które także wpływają na wiotczenie mięśni. Co ciekawe, niekorzystny wpływ na nasz podbródek mają także niekontrolowane kąpiele słoneczne lub zbyt częste wizyty w solarium. Promienie UV powodują pękanie włókien kolagenowych, które w dużej mierze są odpowiedzialne za jej sprężystość. Dodatkowo opalanie wysusza skórę, przez co także zmniejsza jej elastyczność.

Aby pozbyć się podwójnego podbródka, należy zacząć gimnastykę mięśni szyi i dolnych partii twarzy, warto wykonywać wszystkie ćwiczenia przed lustrem. Spróbuj napinać i rozluźniać na przemian mięśnie szyi. Po wykonaniu kilku naprzemiennych serii wymawiaj głośno samogłoski: u, i, o, a, e. Dobrym ćwiczeniem jest także odwracanie głowy: prawo-lewo, góra-dół. Każdego dnia znajdźmy także przynajmniej 5 minut, na trzymanie głowy odchylonej do tyłu.

Niezbędna jest także odpowiednia pielęgnacja dolnych partii twarzy i szyi. Codziennie warto wklepywać w te okolice klem ujędrniający, należy robić to od dołu do góry. Zalecany jest także cotygodniowy peeling i nałożenie maseczki regenerującej, wygładzającej i napinającej. Doskonałe efekty dają kosmetyki zawierające kofein, która przyspiesza spalanie tłuszczu oraz kolagen, witaminę E, ekstrakt z rozmarynu czy chmielu.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Poprzedni artykułZalety picia wina
Następny artykułDieta na stres
Katarzyna Matczuk

Katarzyna Marczuk - ukończyła studia na kierunku filologia polska. Byłą redaktorem naczelnym portalu kraj24.pl, współpracowała z wieloma czasopismami i wydawnictwami o tematyce lifestylowej, m.in z portalem Seniorzy.pl. Od wielu lat tworzy teksty o charakterze poradnikowym, związane z urodą, stylizacją i innymi dziedzinami życia. Obecnie pracuje jako copywriter.

 

Nasz specjalista o sobie:

Jestem typową kobietą, która uwielbia zakupy, komedie romantyczne i spotkania z przyjaciółmi. Poza babskimi rozrywkami pasjonują mnie sztuki walki, piłka nożna i jazda na rolkach.

Z wykształcenia jestem polonistką, z zawodu copywriterem. Lubię dokształcać się, zdobywać nowe doświadczenia w różnych dziedzinach. Nieokiełznana ciekawość świata skłoniła mnie do ukończenia kursu wirażu i stylizacji, dzięki czemu nauczyłam się jak podkreślić swoja urodę i zadbać o zdrową skórę.

Lubię wiedzieć, co jeść, aby czuć się dobrze i zachować świetną sylwetkę. Niewiele osób o tym wie, ale czasami zamieniam się w prawdziwą kurę domową i gotuję pyszne obiady dla całej rodziny. Wówczas trzymam się jednej zasady: gotuj smacznie i zdrowo!

Uprawiam sport, który pozwala utrzymać moje ciało w doskonałej kondycji. Bez niej nie mogłabym dotrzymać kroku moim rozbrykanym bliźniakom. Ala i Olek mają już cztery lata i każdego dnia zaskakują mnie swoją przenikliwością, wyrazistością charakterów i pasją poznawania otaczającego ich świata. Kiedy opiekujesz się dziećmi po pewnym czasie stajesz się encyklopedią medycyny naturalnej i ludowej, tak też jest w moim przypadku.

Zdrowie i uroda to tematy bliskie każdej kobiecie. Jako początkująca wizażystka i konsultantka znanej firmy dystrybuującej kosmetyki, szczególnie wnikliwie śledzę nie tylko nowe techniki makijażu, lecz także skuteczne sposoby pielęgnacji ciała, oraz trendy panujące w kosmetologii. Często testuję nowe kosmetyki poznając ich dobre i złe strony. Potrafię wyciągać wnioski i chętnie dzielę się swoimi uwagami. Na mojej ocenie często polegają przyjaciółki, których jeszcze nigdy nie zawiodłam swoimi radami.

Kocham życie i wyzwania, jakie ono kryje w sobie. Wierzę, że przeznaczenie spoczywa w naszych rękach i w największym stopniu zależy ono od naszego samopoczucia. To jak się czujesz i co myślisz, wpływa na to, jak żyjesz. Piszę o tym, co mnie fascynuje, porusza, interesuje. Pisanie to największa z moich pasji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zasady picia wina

Picie wina jest z pewnością czynnością poznawczą. Angażuje nie tylko kubki smakowe, ale także zmysł wzroku oraz węchu. Picie wina różni się od jego klasycznej degustacji jedynie tym, iż ma na celu nie tyle ocenę trunku, lecz przede wszystkim delektowanie się nim oraz jego spożycie. Jeśli jednak przebywamy w jakimś większym towarzystwie, musimy pamiętać o zachowaniu kilku zasad regulujących rytuał spożywania wina, by czynność ta wywołała w nas – konsumentach nie tylko miłe wrażenia zmysłowe, lecz również przebiegała zgodnie z przepisami savoir vivre’u dotyczącymi picia wina.

Sposoby na odwodnienie organizmu

Woda jest bardzo ważnym składnikiem naszego organizmu. Stanowi ona około 60% ciała każdego człowieka. Wiele schorzeń i chorób prowadzi do zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej. Organizm potrzebuje wody do różnych reakcji anabolicznych i katabolicznych.

Zobacz też

Etykieta taneczna – jak zachować się na parkiecie?

W tańcu, tak jak podczas całej imprezy, obowiązują zasady dobrego wychowania. Gdy mężczyzna prosi panią do tańca, zobowiązany jest okazać jej szacunek. To on prowadzi taniec, ale towarzyszy mu w tańcu druga osoba.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: