Fitness Przeciwskazania do ćwiczeń fitness

Przeciwskazania do ćwiczeń fitness

-

Aerobik
Podstawowym celem aerobiku jest zwiększenie ilości tlenu, dostarczanego do mięśni. Dzięki lepszemu dotlenieniu mięśnie mogą pracować dłużej.

Wzmacnianie mięśni
Osoby uprawiające fitness dążą do tego, żeby mieć silniejsze mięśnie – co można rozumieć dwojako. Dzięki ćwiczeniom fitness mięśnie stają się bardziej wytrzymałe i mogą pracować dłużej. Jednocześnie osoby, które regularnie trenują, obserwują przyrost masy mięśniowej.

Elastyczność
Elementem fitnessu jest elastyczność, czyli zdolność do swobodnego przemieszczania się i pełna sprawność ruchowa. Za naszą elastyczność odpowiada tkanka łączna w obrębie mięśni, ścięgien bądź skóry. Dzięki aktywności fizycznej i ćwiczeniom fitness mięśnie stają się bardziej elastyczne.

Przeciwwskazania do uprawiania fitnessu

1.Gorączka
Gorączka oznacza, że nasz układ immunologiczny walczy z chorobą. Podczas gorączki zwiększa się nasze tętno spoczynkowe, jesteśmy bardziej podatni na odwodnienie i przegrzanie, a organizm pracuje mniej wydajnie.
2.Astma
Nie ruszaj się do siłowni bez inhalatora. Możesz ćwiczyć z astmą, ale pierwsze 10 minut przeznacz na rozgrzewkę. Przerwij trening, jeżeli zauważysz u siebie takie objawy, jak duszności, przemęczenie czy słabość. Lepszym rozwiązaniem może być dla Ciebie basen.
3.Stany pourazowe i pooperacyjne
Nie ćwicz, jeżeli zabroni Ci tego lekarz. Nawet, jeżeli czujesz się dobrze, Twój organizm potrzebuje czasu na regenerację, a wysiłek fizyczny może mieć dla negatywne, nieodwracalne skutki.
4.Ciąża i okres karmienia piersią
Kobiety w ciąży powinny zachować szczególną ostrożność. Poradź się lekarza, jakiego rodzaju ćwiczenia możesz uprawiać, aby nie uszkodzić płodu. Pamiętaj również, że pod wpływem przeciążenia organizm może przestać produkować mleko.
5.Osteoporoza
Jeżeli Twoje kości są bardziej łamliwe, zrezygnuj z ćwiczeń siłowych.
6.Nadciśnienie
Osoby, które mają problemy z nadciśnieniem, powinny unikać wysiłku siłowego, oporowego – może on podwyższać ciśnienie krwi.
7.Dyskopatia i wady kręgosłupa
Jeżeli masz problemy z kręgosłupem, unikaj ćwiczeń, które go obciążają.
8.Krótkowzroczność lub nadwzroczność dużego stopnia
Nagłe zmiany ciśnienia mogą pogłębić wadę wzroku.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

Arnika Mazur

Żyję w przekonaniu, że podstawą dobrego samopoczucia jest zdrowie – zarówno fizyczne, psychiczne, jak i społeczne. Popieram akcje i kampanie społeczne, które służą budowaniu świadomości obywatelskiej.

Jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania, opartego zwłaszcza na diecie wegetariańskiej i kuchni pięciu przemian. Angażuje się w działalność sektora pozarządowego. Szczególnie jest jej bliska ochrona środowiska. Wyznaje zasady świadomej konsumpcji i racjonalnego zużycia zasobów.

Preferuję zdrowy tryb życia, oparty na rozwoju wewnętrznym i dbaniu o kondycję fizyczną. Z zainteresowaniem śledzę nowinki z lifestyle. Dostrzegam duży potencjał w alternatywnych metodach leczenia, fitoterapii i medycynie niekonwencjonalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jenga – zasady gry

Jenga to prosta gra zręcznościowa, do której potrzebny jest odpowiedni zestaw klocków. Mimo swoje prostoty potrafi wciągnąć i zabrać niemało czasu. W standardowym zestawie do tej gry znajdziemy drewniane klocki. Tworzą one wieżę, której każde piętro składa się z trzech klocków.

Jak napisać umowę dożywocia?

Umowa dożywocia jest umową przenoszącą wartość nieruchomości w sposób odpłatny, lecz na szczególnych zasadach. Jest znakomitym sposobem podziału majątku za życia i zapewnieniem sobie spokojnego miejsca i opieki na stare lata. Umowę dożywocia, z racji tego, że przenosi ona wartość nieruchomości powinien sporządzić notariusz, lecz przed wizytą u notariusza warto zapoznać się wcześniej ze specyfiką umowy dożywocia.

Zobacz też

Rodzina zastępcza a rodzice biologiczni

Rodzina zastępcza nie oznacza rodziny adopcyjnej. Rodzina zastępcza, do której trafia dziecko na skutek – najczęściej – orzeczenia sądu rodzinnego o umieszczeniu dziecka w takiej rodzinie, nie przysposabia (adoptuje) w ten sposób małoletniego.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: