Siłownia - ćwiczenia dla początkujących

Fitness    
ocena

Podjęliśmy decyzję - zaczynamy ćwiczyć! zanim jednak rozpoczniemy trening na siłowni warto zapoznać się z kilkoma zasadami, które znacznie ułatwią nam ćwiczenia i uczynią nie tylko przyjemniejszymi ale równie bezpiecznymi dla zdrowia.

Siłownia - ćwiczenia dla początkujących

sxc.hu

1. Zawsze miej ze sobą odpowiedni strój do ćwiczeń, najlepiej wykonany bawełny oraz odpowiednie buty. Warto również pamiętać o ręczniku, wodzie i czymś zdrowym do jedzenia po treningu (np. owoc, jogurt)
2. Warto poprosić o pomoc trenera lub osobę która tam pracuje, aby wytłumaczyła nam jak obsługiwać poszczególne przyrządy oraz doradziła jaka ilość wysiłku i w jakim natężeniu jest dla nas odpowiednia.
3. Warto obserwować innych, aby kontrolować siebie czy aby na pewno dobrze wykonujemy ćwiczenia, jednak nie starajmy się dorównać najlepszym (np. zwiększając zbytnio szybkość bieżni) i dostosowujmy wysiłek do swojego poziomu.
4. Jeśli trenerzy na twojej siłowni nie są zbyt chętni do pomocy, to oczywiście możesz zmienić siłownię. Innym rozwiązaniem jest szukanie samemu informacji na temat planów treningowych u ćwiczących znajomych, w Internecie, odpowiedniej prasie.
5. Pamiętaj, iż ćwiczenia powinny być systematyczne więc jeśli już zdecydowałeś się na ich podjęcie warto kontynuować, niezależenie od pogody czy samopoczucia. Niestety nasza forma, raz zdobyta z trudem, szybko zniknie jeśli nie będziemy jej podtrzymywać regularnym ruchem.
6. Jeśli jesteśmy już na treningu to starajmy się ćwiczyć sumiennie i uczciwie - chyba, że siłownię traktujemy jako miejsce spotkań towarzyskich i to nie zgrabna sylwetka jest naszym priorytetem.
7. Unikaj przeforsowania czyli ćwiczeń 7 razy w tygodniu - to naprawdę nic nie da a tylko, gdy pojawią się dodatkowe obowiązki. zniechęcisz się do siłowni. Lepiej i zdrowiej jest ćwiczy 3 razy w tygodniu po godzinie.
8. Warto popróbować ćwiczeń na wszystkich, dostępnych przyrządach na siłowni - na pewno ich nie zepsujesz, a może coś nowego przypadnie ci do gustu.
9. Dieta - nie ma sensu się katować na siłowni a potem zjadać kalorie w tłustych lub słodkich potrawach.
10. Możesz chodzić samemu (najczęściej kobiety mają problem z poczuciem wstydu bycia samemu na siłowni) lub z koleżanką. Jest jednak zawsze ryzyko czy jeśli ona zrezygnuje to ty również. Pamiętaj na siłowni nikt cię nie ocenia jak wyglądasz, wszyscy są tam po to aby ćwiczyć i dzięki temu czuć się oraz wyglądać lepiej.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
4.20
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 1 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński