Spin bike - ćwiczenia

Fitness    
ocena

Spin bike to coraz bardziej popularny zestaw ćwiczeń związany z jazdą na rowerze w zamkniętym pomieszczeniu. Zajęcia Spin bike są organizowane na różnych poziomach zaawansowania, jak każde inne zajęcia fitness, ale zawsze bazują na tej samej technice – są wykonywane podczas jazdy na tak zwanym spinning bike, specjalnym rowerze używanym do tego typu zajęć.

Spin bike - ćwiczenia

sxc.hu

Rower ten, specjalnie zaprojektowany, by przypominać swą funkcją jazdę na zwyczajnym tradycyjnym rowerze, daje nam możliwość wykonywania ćwiczeń, których korzyści dla naszego zdrowia są również podobne do tych, jakie daje nam klasyczna jazda na rowerze.

Spinning stał się formą fitness dzięki Jonathanowi Goldbergowi, który rozwinął tę formę ćwiczeń w latach osiemdziesiątych. W tym momencie na świecie tysiące instruktorów zajmuje się prowadzeniem zajęć spin bike oraz równie duża ilość ćwiczących zapełnia sale do ćwiczeń.

Zajęcia spinning bike wyglądają w ten sposób, że instruktor prowadzący zajęcia instruuje uczestników co do kolejnych ćwiczeń, jakie mają być wykonane, a tych motywuje muzyka, której dźwięki słychać w tle. Ćwiczenia są przystosowane do rytmu pracy serca poszczególnych uczestników, w ten sposób każdy ćwiczy indywidualnie, odpowiednio do swoich możliwości, mimo że spinning to zajęcia grupowe.

Rowery są tak zaprojektowane, aby spełniały wymogi każdego z uczestników zajęć. Dostosowuje się je poprzez regulację siodełka i kierownicy, na której znajdują się urządzenia ukazując akcję serca, a pedałujący mogą wybrać ćwiczenia odpowiednie dla siebie, którym przypisana jest dana trudność. Koło zamachowe stymuluje efekt wjeżdżania na rowerze pod górę. Ćwiczący mogą wybierać tego rodzaju ćwiczenia, bardziej lub mniej zaawansowane.

40 minutowe zajęcia na spin bike mogą pozwolić nam na spalenie 400-600 kalorii i uaktywniają wiele grup mięśniowych naszego organizmu, miedzy innymi bicepsy, mięśnie trójgłowe, mięśnie pośladków, ścięgna. Tego rodzaju zajęcia oferują całościowy rozwój naszego organizmu.

Zajęcia odzwierciedlają w pełni jazdę na klasycznym rowerze i mogą stanowić świetnie jej uzupełnienie. Spinning daje takie samo odczucie roweru, pedałowania, ruchu siodełka. To dobry trening dla ciała oraz umysłu, szczególnie poza sezonem, kiedy warunki atmosferyczne nie sprzyjają jeździe na rowerze.

Musisz jednak pamiętać, że tego typu jazda na rowerze stanowi ćwiczenie wykonywane w zamkniętym pomieszczeniu w otoczeniu innych spoconych rowerzystów. Jeśli jesteś w stanie nie przejmować się tą negatywną stroną takiej alternatywnej jazdy na rowerze, zajęcia spin bike są stworzone dla ciebie.

Braliście kiedyś udział w zajęciach spin bike? Jakie były Wasze wrażenia? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński