Fitness Technika wykonywania ćwiczeń

Technika wykonywania ćwiczeń

-

Analizując ewentualne błędy mogące wystąpić podczas treningu, należy zanalizować zjawisko zarówno z punktu widzenia ćwiczącego, jak i trenera. Obie strony muszą wyeliminować błędy, by trening się powiódł, dał zamierzony efekt i przyjemność z samego uprawiania sportu.

Osoba ćwicząca powinna przede wszystkim znać dobrze technikę wykonywania ruchów. Technika stanowi jeden z najważniejszych elementów każdej czynności ruchowej. Jeśli, jako osoby uczęszczające na trening, nie opanujemy techniki należycie, wówczas efekty będą znacznie słabsze i nie będziemy odczuwać satysfakcji po zakończonym treningu.

Inną przyczyną nieudanego treningu może być brak ekonomiczności ruchu. Możemy świetnie znać technikę, ale kiedy nie będziemy jej w stanie zastosować w praktyce, nasze ruchy nie przyniosą zamierzonego efektu, co gorsza, będzie temu towarzyszyć zmęczenie fizyczne i psychiczne.

Zbyt małe zaangażowanie się także jest błędem występującym w treningu. Jeżeli uczestniczymy w zajęciach nie będąc w nie zaangażowani, nie przyniosą one żadnego rezultatu. Zapał i motywacja są niezbędne w podjęciu każdorazowego treningu.

Świadomość efektów, jakie dana czynność ma przynieść, jest nieoceniona. Podczas treningu każdy zawodnik powinien zdawać sobie sprawę z celowości każdego ruchu. Wówczas automatycznie ćwiczenia będą lepiej wykonywane, zrodzi się motywacja i efekty będą lepsze.
Jednym z błędów w treningu jest też niesystematyczność. Brak regularności, opuszczanie zajęć, sprzyjają spadkowi kondycji i motywacji, pogorszeniu się techniki i – w efekcie – braku efektywności treningu.
Często błędy w treningu są winą trenera. Może się zdarzyć, iż trening zostanie źle dobrany do poziomu ćwiczących. Zbyt duża intensywność ćwiczeń lub zbyt mała, może się przyczynić do zniechęcenia uczestników, zbyt duży stopień trudności do wystąpienia kontuzji wśród ćwiczących.

Błędem trenerskim jest też nieraz brak kształtowania wszystkich zdolności motorycznych studentów, na przykład trenowanie szybkości z pominięciem ćwiczeń na wytrzymałość lub gibkość, w wyniku czego ćwiczący rozwijają tylko jeden aspekt zdolności motorycznych, pomniejszając swoje szanse osiągnięcia pozytywnych rezultatów treningu.

Błędem trenerskim jest też niedopasowanie warunków do treningu. Zła pogoda, nieodpowiednie boisko, brak niezbędnego sprzętu – wszystko to utrudnia skuteczność treningu.

Uwaga!

Zbyt mała wiedza i zaangażowanie ze strony trenera również mają negatywne skutki. Mogą zniechęcać studentów, narażać ich na kontuzje, zaprzepaszczać wcześniejsze osiągnięcia. Podczas treningu powinniśmy unikać nie tylko popełniania wyżej opisanych błędów, ale także dobrać odpowiedniego trenera, którego będziemy mogli obdarzyć zaufaniem. Wspólny wysiłek trenującego oraz trenera może dopiero dać pożądane rezultaty.

Czy są jakieś ćwiczenia z wykonaniem których macie problemy? Jakie to ćwiczenia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Rurki z kremem – przepis

Słodkie wypieki stanowią prawdziwy popis kunsztu i umiejętności każdej pani domu. Nic więc dziwnego, że tak duży zachwyt budzą domowej roboty ciasteczka, placki czy bułeczki. Smakują one bowiem zupełnie inaczej niż te „kupne”, bardzo często gorszej jakości, o mniejszej zawartości nadzienia czy masy. Jednym z takich wypieków, które kupione w cukierni niejednokrotnie odznaczają się znacznie gorszym smakiem i jakością, są rurki z kremem. Dlatego dobrze jest poznać przepis na rurki z kremem domowej roboty.

Metoda inscenizacji na szkoleniach

Metody odgrywania ról i inscenizacji są bardzo popularnym narzędziem stosowanym w aktywnym uczeniu się. Pozwalają szkolonym na próbę zastosowania w praktyce umiejętności nabywanych podczas zajęć. Mogą być również bardzo dobrym źródłem informacji o emocjach, jakie pojawiają się w konkretnych sytuacjach. Wcielanie się w rolę często prowadzi do wyzwalania uczuć, związanych z określonymi zajściami. Inscenizacje sprzyjają uczeniu się poprzez działanie. Stosuje się je w odniesieniu do pojęć takich jak umiejętności negocjacyjne, komunikacyjne, treningi asertywności i ogólnie, wszelkie zdolności interpersonalne.

Zobacz też

Leczenie za granicą – EKUZ, bez EKUZ

Urlop to czas relaksu i odpoczynku, jednak zdarzają się sytuacje, gdy podczas zagranicznych wojaży zachorujemy i wymagamy opieki lekarskiej. Czasem podczas pobytu w odległym kraju wolimy kurować się na własną rękę, lub nawet wrócić do kraju w obawie przed wysokimi kosztami wizyty u lekarza lub ewentualnej hospitalizacji. Trzeba jednak wiedzieć, że każda osoba ubezpieczona w Narodowym Funduszu Zdrowia ma prawo do medycznej opieki podczas zagranicznej podróży i w razie jakiegokolwiek wypadku czy choroby warto jest z tej możliwości skorzystać.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: