Trening na atlasie do ćwiczeń

Fitness    
ocena

Atlas treningowy jest sprzętem przeznaczonym do wielostronnego rozwoju muskulatury. Dzięki sprzętowi tego typu możliwy jest trening w zasadzie wszystkich grup mięśniowych.

Trening na atlasie do ćwiczeń

sxc.hu

Atlas pozwala ćwiczyć górne i dolne partie nóg, tricepsy i bicepsy, przedramiona, klatkę piersiową, barki, grzbiet oraz brzuch. Pozwala wyrzeźbić ciało, nabrać masy oraz siły. Poza tym mogą z niego korzystać osoby w każdym wieku oraz na każdym etapie zaawansowania, ponieważ posiada regulowane obciążenie.

Ćwiczenie na mięśnie brzucha: usiądź na ławce, wyprostuj plecy, wciągnij brzuch, za plecami mając wyciąg górny z linkami zamiast rączek, chwyć go w taki sposób, aby linka otoczyła kark z tyłu. W takiej pozycji wykonuj skłony w przód. Wykonaj to ćwiczenie w 3 seriach po 12 powtórzeń.

Ćwiczenie na mięśnie naramienne:

1. Stań tyłem do wyciągu dolnego, wyprostuj plecy, wciągnij brzuch. Złap linkę prawą ręką i unoś ramię w przód tak, aby dłoń znalazła się na równej wysokości z głową. Wykonaj to ćwiczenie w 3 seriach po 12 powtórzeń na każdą rękę.

2. Stań bokiem do wyciągu dolnego, chwyć linkę i ciągnij ją w bok tak, aby dłoń znalazła się na równej wysokości z głową. Wykonaj to ćwiczenie w 3 seriach po 12 powtórzeń.

Trening mięśni klatki piersiowej: usiądź, wyprostuj plecy, oprzyj ręce na maszynie tak, aby ramię z przedramieniem utworzyły kąt prosty, całe przedramiona powinny być oparte o poduszki oporowe urządzenia. Wolnym ruchem zbliżamy najbliżej jak możemy ramiona do siebie i wytrzymujemy w tej pozycji do 2 sekund. W czasie rozkładania rąk nie rozluźniamy ich, cały czas trzymamy ciężar. Wykonaj to ćwiczenie w 3 seriach po 12 powtórzeń.

Trening mięśni grzbietu: usiądź na poziomej ławce 30 cm przed maszyną. Chwyć linkę w obie dłonie i pochylając się lekko do tyły, przyciągnij linkę do klatki piersiowej. Ugnij ręce w ramionach i podczas przyciągania linki trzymaj je blisko tułowia. Wykonaj to ćwiczenie w 3 seriach po 12 powtórzeń.

Ćwiczenia na mięśnie nóg i pośladków

1. Usiądź, dłońmi złap za uchwyt lub krawędź maszyny. Ugięte w kolanach nogi, oparte przodem na wysokości kostek – o drążek maszyny. Prostujemy nogi i wytrzymujemy w tej pozycji kilka sekund. Powracamy powoli do pozycji wyjściowej. Wykonaj to ćwiczenie w 3 seriach po 12 powtórzeń.

2. Kładziemy się na brzuchu w taki sposób, aby poza ławkę wychodziły tylko podudzia poniżej kolan. Nogi prostujemy w kolanach, opieramy o drążek kawałek nad piętami, dłonie oparte o uchwyty. Wykonujemy maksymalne ugięcie nóg w kolanach. Na końcu zatrzymujemy się na kilka sekund. Powoli powracamy do pozycji wyjściowej. Wykonaj to ćwiczenie w 3 seriach po 12 powtórzeń.

Wykonujecie jakieś ćwiczenia na atlasie do ćwiczeń? Jakie? Które polecacie?

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński