Trening z piłką fit ball

Fitness    
ocena

Fitball jest to forma ćwiczeń do której wykorzystuje się dużą piłkę zwaną gimnastyczną lub rehabilitacyjną. Tego typu forma ruchu jest najlepszą alternatywą dla osób, które chcą połączyć świetną zabawę i aktywny tryb życia. Już samo siedzenie na piłce pozwala ćwiczyć i kształtować mięśnie – podczas siedzenia na piłce musimy utrzymać równowagę, co powoduje prace mięśni całego ciała. Ćwiczenia z piłką nie mają ograniczeń wiekowych ani kondycyjnych, mogą je wykonywać wszyscy: osoby starsze, kobiety w ciąży, dzieci, a nawet osoby cierpiące na schorzenia kręgosłupa.

Trening z piłką fit ball

photoxpress.com

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną pozwalają na zaangażowanie sporej ilości mięśni w naszym ciele, które podczas innych ćwiczeń nie są używane. Dzieje się tak, ponieważ piłka podczas ćwiczeń ma tendencje do toczenia się, a nasze ciało musi się na niej utrzymać, co powoduje pracę zazwyczaj rzadko używanych mięśni.

Podczas ćwiczeń z piłką wzmocnisz mięśnie całego ciała, poprawisz kondycję, spalisz zbędne kilogramy, a także zmniejszysz ból kręgosłupa oraz napięcie mięśni.

Oto kilka ćwiczeń z piłką które pozwolą ci zrzucić kilka kilogramów, ujędrnić i wyrzeźbić ciało oraz rozluźnić mięśnie.

Ćwiczenia relaksacyjne:
1. Uklęknij przed piłką, połóż na niej dłonie, opuść tułów pomiędzy rozluźnione ramiona. Głowę oprzyj na piłce. Rozluźnij barki oraz klatkę piersiową. Wytrzymaj w tej pozycji od 15 do 30 sekund i powtórz ćwiczenie 5 razy.

2. Uklęknij przed piłką, połóż na niej dłonie, opuść tułów pomiędzy rozluźnione ramiona. Głowę wraz z tułowiem postaraj się wypychać w dół. Staraj się utrzymać równowagę i stabilną pozycję. Wytrzymaj w tej pozycji od 15 do 30 sekund i powtórz ćwiczenie 5 razy.

Ćwiczenia wzmacniające:
1. Weź piłkę w ręce i ustaw ją na wysokości klatki piersiowej. Podnoś ją lekko w górę i w dół. Wykonaj 10 powtórzeń w 3 seriach.

2. Weź piłkę w ręce i ustaw ją na wysokości klatki piersiowej. Wypychaj ją do przodu i wracaj do pozycji wyjściowej. Wykonaj 10 powtórzeń w 3 seriach.

3. Usiądź na piłce, następnie podnieś delikatnie pupę do góry i lekko dotykając piłkę pośladkami maszeruj. Maszeruj przez 30 do 60 sekund, powtórz ćwiczenie 3 razy.

4. Oprzyj się lewym bokiem w pozycji kątowej o piłkę (tak aby okolice klatki piersiowej były oparte o piłkę), głowę podeprzyj ręką tak, aby odcinek od łokcia do ramienia oparty był o piłkę. Lewą nogę ugnij w kolanie. Prawą nogę wyprostuj i unieś lekko w górę, prawą rękę podnieś wyprostowaną nad głowę tak aby tworzyła linię prostą z tułowiem i prawą nogą. Wyprostuj plecy i napnij całe ciało, prawą nogę unoś lekko do góry. Staraj się utrzymać równowagę. Powtórz ćwiczenie w 3 seriach po 15 powtórzeń na każda stronę.

5. Oprzyj się lewym bokiem w pozycji kątowej o piłkę (tak aby okolice klatki piersiowej były oparte o piłkę), głowę podeprzyj ręką tak, aby odcinek od łokcia do ramienia oparty był o piłkę. Lewą nogę ugnij w kolanie. Prawą nogę unieś wysoko do góry i opuszczaj w dół. Prawą rękę podnieś wyprostowaną nad głowę. Wyprostuj plecy i napnij całe ciało, prawą nogę unoś lekko do góry. Staraj się utrzymać równowagę. Powtórz ćwiczenie w 3 seriach po 15 powtórzeń na każda stronę.

6. Połóż się na podłodze, nogi zgięte w kolanach oprzyj o piłkę. Dłonie delikatnie oprzyj o tył głowy. Podnieś głowę wraz z barkami i łopatkami (nie ciągnij dłońmi głowy, pracuj mięśniami brzucha). Wykonaj ćwiczenie w 3 seriach po 20 powtórzeń.

7. Połóż się na brzuchu na piłce. Palcami od stóp podpieraj się delikatnie o podłogę. Dłonie oprzyj delikatnie na tylnej części głowy. Starając się utrzymać równowagę, podnoś cały tułów wraz z głową do góry. Napnij mięśnie, pamiętaj o wyprostowanym kręgosłupie. Wykonaj ćwiczenie w 3 seriach po 20 powtórzeń.

Ćwiczenia rozciągające:
1. Połóż się na plecach na piłce tak, aby głowa, tułów i pośladki dotykały piłki. Całe stopy oprzyj na podłodze, ręce wyciągnij za głowę, spróbuj dotknąć podłogi. Wytrzymaj w tej pozycji od 15 do 30 sekund.

2. Usiądź na piłce w rozkroku, ręce wyciągnij do szeroko do góry. Postaraj się stworzyć ze swojego ciała literę X. Wciągnij brzuch i wyprostuj plecy, głowę unieś ku górze.

Zobacz, jak ćwiczyć z piłką fitball - YouTube:

Uprawiacie jaką aktywność fizyczną? Ile czasu w tygodniu poświęcacie na ruch?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński