Triceps - ćwiczenia

Fitness    
ocena

Zanim zaczniemy ćwiczenia pozwalające zbudować triceps, musimy pamiętać, iż będą to zajęcia dość forsowne. Warto skonsultować się z lekarzem, który orzeknie czy nie ma żadnych przeciwwskazań (problemów z sercem czy kręgosłupem) przed przystąpieniem do treningów. Można też zorientować się, na przykład pytając znajomych, w której siłowni gdzie panuje dobra atmosfera a instruktorzy są pomocni.

Triceps - ćwiczenia

sxc.hu

Przystępując do ćwiczeń zastanówmy się, co chcemy osiągnąć i w jakim czasie. Postawienie sobie celu np. wygląd Schwarzeneggera, pomoże nam w realizacji planu, trening nie będzie wówczas tak męczący. Musimy pamiętać, iż kulturystyka nie składa się tylko z treningów i odpowiedniej diety lecz stać się powinna naszym nowym stylem życia. Co więcej, układając plan treningu musimy uwzględnić pracę, obowiązki rodzinne i styl życia, jaki prowadzimy, tak aby nie kolidowały z nim treningi. Przecież ćwiczymy dla przyjemności, nie chcemy więc aby trening przebiegał w atmosferze pośpiechu.

Przykłady ćwiczeń:
1.Prostowanie ramion - siadamy na ławce w pozycji z podpartymi plecami a sztangę trzymamy nad głową, w dłoniach w rozstawie mniejszym niż rozstaw barków. Łokcie skierowane są do góry, opuszczamy sztangę za kark. Następnie staramy się wyciskać ciężar do gór aż do momentu pełnego wyprostowania rąk, ruchy te powtarzamy potem od nowa.
2.Wyciskanie - kładziemy się na plecach, na ławce treningowej. Nad głowa trzymamy sztangę a dłonie ustawiamy na mniejszej szerokości niż rozstaw barków. Zginamy jedynie łokcie i powolutku opuszczamy sztangę w stronę czoła Po takim ruchu odwracamy go i wyciskamy ciężar w górę. Pamiętajmy aby mocno napinać mięśnie tricepsów.
3.Wyciskanie w dół na wyciągu - jest to ćwiczenie bardzo popularne i dające efekty. Chwytamy skośny drążek i pochylamy się lekko do przodu, aby stopy były razem. Łokcie muszą być zablokowane przy tułowiu. Zaczynamy teraz wyciskać drążek do dołu a następnie pozwalamy aby ciężar uniósł drążek do góry. Rozpoczynamy kolejny ruch wyciskania w dół gdy drążek przekroczy poziom pozycji równoległej przedramion do podłogi.

Znacie inne ćwiczenia na triceps? Podzielcie się nimi w komentarzach.

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński