Zestaw ćwiczeń pilates

Fitness    
ocena

Jest to metoda ćwiczeń, która pozwala na poprawienie kondycji ciała nawet osobom z przebytymi urazami (tancerze, sportowcy). Skupia się w nim na odpowiedniej pracy mięśni w celu polepszenia wyglądu sylwetki (uczynienia jej prostą) poprzez wzmocnienie kręgosłupa.

Zestaw ćwiczeń pilates

photoxpress.com

Metoda pilates została opracowana przez Josepha Pilatesa, które całe swoje życie poświęcił na jej udoskonalenie. Jako dziecko był on osobą chorowitą (cierpiał na astmę i reumatyzm) dlatego obiecał sobie, że przezwycięży swoje ograniczenia. Zainteresował się yogą oraz gimnastyką, dzięki czemu nabrał tężyzny a potem pracował jako bokser, artysta cyrkowy oraz trener sportowy policjantów. W czasie I wojny światowej przebywał w Anglii, ale jako niemieckiego obywatela umieszczono go w obozie dla internowanych. Tam zastosował na masową skalę wymyślone przez siebie ćwiczenia, które wzorowane były na elementach yogi oraz obserwacjach ruchów zwierząt. Dzięki tym ćwiczeniom, zarówno Pilates jak i jego współtowarzysze przeżyli obóz mimo licznych chorób oraz panujących tam fatalnych warunków.

 1. Krok pierwszy

  „Koci grzbiet” - klękamy na materacu, ręce mamy z przodu na podłodze jak -do pompek – a kolana na szerokości bioder. Teraz bierzemy oddech i unosimy plecy do góry, zaokrąglając je w „koci grzbiet”. Wydech – opuszczamy plecy w dół a głowa do góry – seria ma 5 powtórzeń

 2. Krok drugi

  Kładziemy się na podłodze, nogi mamy złączone i zgięte w kolanach a stopy oparte na podłodze. Wraz z wdechem podnosimy okolice krzyża a z wydechem ją opuszczamy – seria 10 powtórzeń.

 3. Krok trzeci

  Dalej leżymy, ale teraz naprzemiennie prawą i lewą nogę należy przesuwać po podłodze wzdłuż linii nóg (ruch biodrami) zgodnie z wdechem i wydechem – seria 10 powtórzeń.

 4. Krok czwarty

  Leżymy na podłodze, ręce są wzdłuż tułowia. Podnosimy nogi – najlepiej jak są wyprostowane ale jak nie dajemy rady to mogą być ugięte w kolanach) jednocześnie z rękami, liczymy do 5 i opuszczamy. Seria 10 powtórzeń.

 5. Krok piąty

  Dalej leżymy na podłodze, ręce są wzdłuż tułowia przy czym środki dłoni przyklejone są do maty. Prawą nogę podnosimy zaczynamy kręcić kółka a przy tym stopa lewej nogi stoi na podłożu. Serię kółek wykonujemy 7 razy w lewo i 7 razy w prawo a potem zmieniamy nogę na lewą i nią kręcimy kółka.

 6. Krok szósty

  Leżymy na plecach, nogi mamy ugięte i oparte o podłoże, a ręce leżą na klatce piersiowej. Głowę podnosimy i dotykami broda placów a plecy zaokrąglamy, utrzymujemy tę pozycję przez 3 cykle oddechowe.

Stosowaliście kiedyś taką metodę ćwiczeń? Byliście zadowoleni z efektów? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński