Zestaw ćwiczeń z piłką rehabilitacyjną

Fitness    
ocena

Piłka rehabilitacyjna jak sama nazwa wskazuje jest dużą gumową piłką stosowaną do zajęć rehabilitacyjnych. Ćwiczenia na piłce pozwolą rozciągnąć całe ciało i skutecznie się zrelaksować. Zalecam je wszystkim, którzy mają problemy z kręgosłupem.

Zestaw ćwiczeń z piłką rehabilitacyjną

photoxpress.com

Uklęknij przed piłką, połóż na nią dłonie, opuść tułów pomiędzy rozluźnione ramiona. Głowę oprzyj na piłce. Rozluźnij barki oraz klatkę piersiową. Wytrzymaj w tej pozycji od 15 do 30 sekund i powtórz ćwiczenie 5 razy.

Uklęknij przed piłką, połóż na nią dłonie, opuść tułów pomiędzy rozluźnione ramiona. Głowę wraz z tułowiem postaraj się wypychać w dół. Staraj się utrzymać równowagę i stabilną pozycję. Wytrzymaj w tej pozycji od 15 do 30 sekund i powtórz ćwiczenie 5 razy.

piłka rehabilitacyjnaFot. photoxpress.com

Oprzyj się lewym bokiem w pozycji kątowej o piłkę (tak aby okolice klatki piersiowej były oparte o piłkę), głowę podeprzyj ręką tak, aby odcinek od łokcia do ramienia oparty był o piłkę. Lewą nogę ugnij w kolanie. Prawą nogę wyprostuj i unieś lekko w górę, prawą rękę podnieś wyprostowaną nad głowę tak, aby tworzyła linię prostą z tułowiem i prawą nogą. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund, następnie powtórz na prawą stronę.

Uklęknij tyłem do piłki i oprzyj na niej wyprostowane ręce. Napinając mięśnie pośladków i grzbietu wypchnij delikatnie biodra i klatkę piersiową do przodu. Odchyl nieco głowę do tyłu, wysuwając podbródek do góry. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund, następnie powtórz jeszcze 4 razy.

Uklęknij tyłem do piłki, usiądź na piętach i oprzyj na niej wyprostowane ręce. Napinając mięśnie pośladków i grzbietu wypchnij delikatnie biodra i klatkę piersiową do przodu. Odchyl nieco głowę do tyłu, wysuwając podbródek do góry. Postaraj się tak rozciągnąć ciało, aby tylko dłonie i pośladki dotykały piłki. W trakcie siadania mocno napnij mięśnie nóg. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund, powtórz jeszcze 4 razy.

Uklęknij tyłem do piłki i oprzyj na niej lewą rękę. Prawą wyprostowaną rękę wyciągnij do góry. Napinając mięśnie pośladków i grzbietu wypnij biodra do przodu. Naciskaj ręką na piłkę i skręć wyciągniętą sylwetkę w lewą stronę. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund i powtórz to ćwiczenie na każdą stronę 4 razy.

Leżąc na plecach, oprzyj nogi na piłce i mocno napinając mięśnie, podnieś biodra jak najwyżej. Rozłóż wyprostowane ramiona na podłodze i nogi na piłce tak, abyś swobodnie mógł utrzymać równowagę. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund i powtórz to ćwiczenie 4 razy.

Połóż się na plecach na piłce tak, aby głowa, tułów i pośladki dotykały piłki. Całe stopy oprzyj na podłodze, ręce wyciągnij za głowę, spróbuj dotknąć podłogi. Wytrzymaj w tej pozycji od 15 do 30 sekund.

Usiądź na piłce w rozkroku, ręce wyciągnij do szeroko do góry. Postaraj się stworzyć ze swojego ciała literę X. Wciągnij brzuch i wyprostuj plecy, głowę unieś ku górze.

Lecąc na plecach połóż zgięte w kolanach nogi rozstawione na szerokość bioder na piłce. Ręce wyprostowane, wyciągnij za głowę. Głowa, plecy i pupa mocno leżą na podłodze. Rozciągaj cały tułów łącznie z nogami. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund.

Zobacz, jak ćwiczyć z piłką rehabilitacyjną? Zobacz film - YouTube - BachaSport:

Znacie inne fajne ćwiczenia z piłką rehabilitacyjną? Napiszcie, jak je wykonywać.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński