Fitness Zestaw ćwiczeń z piłką rehabilitacyjną

Zestaw ćwiczeń z piłką rehabilitacyjną

-

Uklęknij przed piłką, połóż na nią dłonie, opuść tułów pomiędzy rozluźnione ramiona. Głowę oprzyj na piłce. Rozluźnij barki oraz klatkę piersiową. Wytrzymaj w tej pozycji od 15 do 30 sekund i powtórz ćwiczenie 5 razy.

Uklęknij przed piłką, połóż na nią dłonie, opuść tułów pomiędzy rozluźnione ramiona. Głowę wraz z tułowiem postaraj się wypychać w dół. Staraj się utrzymać równowagę i stabilną pozycję. Wytrzymaj w tej pozycji od 15 do 30 sekund i powtórz ćwiczenie 5 razy.

piłka rehabilitacyjnaFot. photoxpress.com

Oprzyj się lewym bokiem w pozycji kątowej o piłkę (tak aby okolice klatki piersiowej były oparte o piłkę), głowę podeprzyj ręką tak, aby odcinek od łokcia do ramienia oparty był o piłkę. Lewą nogę ugnij w kolanie. Prawą nogę wyprostuj i unieś lekko w górę, prawą rękę podnieś wyprostowaną nad głowę tak, aby tworzyła linię prostą z tułowiem i prawą nogą. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund, następnie powtórz na prawą stronę.

Uklęknij tyłem do piłki i oprzyj na niej wyprostowane ręce. Napinając mięśnie pośladków i grzbietu wypchnij delikatnie biodra i klatkę piersiową do przodu. Odchyl nieco głowę do tyłu, wysuwając podbródek do góry. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund, następnie powtórz jeszcze 4 razy.

Uklęknij tyłem do piłki, usiądź na piętach i oprzyj na niej wyprostowane ręce. Napinając mięśnie pośladków i grzbietu wypchnij delikatnie biodra i klatkę piersiową do przodu. Odchyl nieco głowę do tyłu, wysuwając podbródek do góry. Postaraj się tak rozciągnąć ciało, aby tylko dłonie i pośladki dotykały piłki. W trakcie siadania mocno napnij mięśnie nóg. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund, powtórz jeszcze 4 razy.

Uklęknij tyłem do piłki i oprzyj na niej lewą rękę. Prawą wyprostowaną rękę wyciągnij do góry. Napinając mięśnie pośladków i grzbietu wypnij biodra do przodu. Naciskaj ręką na piłkę i skręć wyciągniętą sylwetkę w lewą stronę. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund i powtórz to ćwiczenie na każdą stronę 4 razy.

Leżąc na plecach, oprzyj nogi na piłce i mocno napinając mięśnie, podnieś biodra jak najwyżej. Rozłóż wyprostowane ramiona na podłodze i nogi na piłce tak, abyś swobodnie mógł utrzymać równowagę. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund i powtórz to ćwiczenie 4 razy.

Połóż się na plecach na piłce tak, aby głowa, tułów i pośladki dotykały piłki. Całe stopy oprzyj na podłodze, ręce wyciągnij za głowę, spróbuj dotknąć podłogi. Wytrzymaj w tej pozycji od 15 do 30 sekund.

Usiądź na piłce w rozkroku, ręce wyciągnij do szeroko do góry. Postaraj się stworzyć ze swojego ciała literę X. Wciągnij brzuch i wyprostuj plecy, głowę unieś ku górze.

Lecąc na plecach połóż zgięte w kolanach nogi rozstawione na szerokość bioder na piłce. Ręce wyprostowane, wyciągnij za głowę. Głowa, plecy i pupa mocno leżą na podłodze. Rozciągaj cały tułów łącznie z nogami. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund.

Zobacz, jak ćwiczyć z piłką rehabilitacyjną? Zobacz film – YouTube – BachaSport:

Znacie inne fajne ćwiczenia z piłką rehabilitacyjną? Napiszcie, jak je wykonywać.

Sylwia Załuńska

Sylwia Załuńska – absolwentka Studium Zdrowia i Urody, instruktorka rekreacji ruchowej. Fitness to jej praca i wielka pasja. Jej przepis na zdrowie to aktywny tryb życia i zdrowe odżywianie. Wegetarianka od 7 lat.

 

Nasz specjalista pisze o o sobie:

Od zawsze lubiłam sport, w ćwiczeniach fitness zakochałam się od pierwszych zajęć. Zawsze staram się być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami dotyczącymi sprzętu na siłowni czy nowych form zajęć.

Swoją wiedzę i doświadczenie staram się jak najgorliwiej przelewać na papier i dzielić się nią ze wszystkimi zainteresowanymi.

Prowadzę zdrowy i aktywny tryb życia,  egzystuję w zgodzie z naturą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Dzień Chłopaka – życzenia SMS

Coraz mniej osób składa sobie życzenia osobiście. Tym bardziej jeśli chodzi o takie święta jak Dzień Chłopaka. Możemy zostawić wpis na Facebook'u, na naszej klasie lub na innym portalu. Najłatwiej i najszybciej kwestie życzeń załatwimy wysyłając sms.

Kurczak curry – przepis

Kurczak curry (curry z kurczaka) to potrawa z kuchni azjatyckiej z dodatkiem warzyw i pikantnych przypraw.

Zobacz też

Aparat ortodontyczny – jak działa?

Aparat ortodontyczny służy do poprawy wad zgryzu, wyrównuje zęby oraz je ustawia. Aparaty dostępne są w różnej postaci. Ich wybór zależy od wieku, w jakim znajduje się pacjent czy stanu uzębienia. Co warto o nich wiedzieć?

Łóżka piętrowe idealnym wyborem do pokoju dziecięcego? Podpowiadamy dlaczego

Własny pokój to raj dla każdego dziecka - prawdziwa kraina zabaw, do której może ono uciekać w beztroskich latach...

Czółenka, a może balerinki? Jakie buty Maciejka zdobędą sympatię klientów?

Co sprawia, że buty Maciejka cieszą się tak wielką popularnością? Przemawia za tym wiele czynników, jednak do najważniejszych można...

Może Cię zainteresuje: