Balejaż - jak go zrobić?

Fryzury    
ocena

Balejaż to technika farbowania włosów, która nie cieszy się już taką popularnością jak kiedyś. Być może wynika to z faktu, iż łatwo jest popełnić, fatalny w skutkach błąd w jej wykonaniu.

Balejaż - jak go zrobić?

www.sxc.hu

Technika doboru koloru jest różna. Można więc zdecydować się na dodanie refleksów w tym samym (np. chłodnym) odcieniu, jakim jest kolor podstawowy. Można również być osobą odważną, i w ciekawy sposób, zmieszać kilka barw. Balejaż poleca się tym kobietom, które nie są zadowolone z jednobarwnej koloryzacji, na którą się zdecydowały wcześniej. Nie trzeba jeszcze raz farbować włosów ale można „uratować je” refleksami w odpowiednim kolorze.

Wiedza a koloryzacja

Osoba, która chce zrobić balejaż powinna dysponować wiedzą dotyczącą doboru kolorów do typu urody tak,  by efekt harmonizował z odcieniem włosów, który już mamy jak też z naszą karnacją. Kolejny problem to długość włosów. Ryzykiem jest poddanie temu zabiegowi włosów krótkich gdyż mogą, zamiast refleksów, wyjść nam kolorowe plamy na głowie. Z drugiej strony balejaż to idealny sposób na wizualne zwiększenie ilości włosów. Jeśli mamy je cienkie wystarczy dodać blond lub brązowe refleksy do naszego koloru podstawowego. Ponadto odpowiednie połączenie kolorów, z których robi się balejaż, nadać może naszej cerze świeży  i zdrowy wygląd (to rada dla pań z niedoskonałą cerą). Jest to idealny zabieg koloryzacyjny jeśli walczymy z postępującą siwizną. Zamiast męczyć włosy ciągłym ich farbowaniem wystarczy zdecydować się na balejaż w kolorze blond. Nawet gdy pojawią się odrosty, to nie trzeba będzie iść do fryzjera na korektę.

Samodzielny balejaż

Oczywiście, teoretycznie, większość zabiegów fryzjerskich można wykonać samemu w domowym zaciszu. Tak też jest w przypadku wyżej wspomnianego zabiegu koloryzacyjnego. Na rynku są dostępne specjalne zestawy z farbami  i czepkami potrzebnymi do zabiegu. Wystarczy zapoznać się  z instrukcją i można już działać samodzielnie. Zaletą balejażu jest to, iż refleksy nie muszą być idealnego kształtu ani równo ułożone na głowie. Duży problem stanowi ograniczenie czasowe jeśli chodzi o trzymanie farby. Jeśli decydujemy się na ostre kolory,  jak blond, czerwień czy fiolet to zarówno zbyt długie trzymanie farby, jak i zbyt krótkie może mieć opłakane skutki. Inna sprawa to umiejscowienie refleksów – nie mogą być w większej ilości tylko w jednej części głowy.
Reasumując – w przypadku zabiegu koloryzacyjnego jakim jest balejaż lepiej oddać siebie (a raczej swoją głowę), w ręce specjalistów.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
2.33
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =