Ciekawe fryzury dla kobiet

Fryzury    
ocena

W każdej z nas jest potrzeba piękna i wyjątkowego wyglądu. Aby to osiągnąć ważny jest nie tylko ubiór czy makijaż, ale także fryzura. Uczesanie oraz dobrze wystrzyżone włosy powinny uwydatnić piękno naszych rysów jednocześnie ukrywając niedoskonałości. Wiele osób uważa, iż odpowiednio dobrana fryzura, może zmienić nie do poznania, a przede wszystkim upiększyć.

Ciekawe fryzury dla kobiet

sxc.hu

Fryzury dla kobiet zależą od długości oraz rodzajów włosów. Kobiece mogą być nie tylko włosy długie i półdługie, ale również te krótkie – wszystko zależy od odpowiedniej stylizacji. Istnieje pogląd zgodnie z którym, im starsza kobieta tym krótsze powinna nosić włosy. Wynika to także z tego, iż wraz z wiekiem, włosy staja się bardziej łamliwe oraz podatne na zniszczenia (chemiczne jak i naturalne – działanie promieni słońca).

Dobrze jeżeli fryzury są tak dobrane, że kobieta czuje się w nich niepowtarzalnie i wyjątkowo. Warto pamiętać, ze fryzury mogą być fantazyjne i pozwolić sobie na balejaż i pasemka. Dobrze wykonane dodadzą nam uroku, więc nie należy robić ich samodzielnie tylko udać się z tym do profesjonalisty.

Przykłady fryzur

Roztrzepana elegancja – w wilgotne włosy wgnieć piankę i wysusz za pomocą suszarki z dyfuzorem. Ułóż palcami fryzurę, jaka ci tylko przyjdzie do głowy, tak aby wyglądała lekko i naturalnie.

Styl punkowy – mokre kosmyki wysusz  ciepłym strumieniem powietrza i palcami nanieś gumę do stylizacji włosów. Wyciągaj pasma do góry tak, aby lekko sterczały. Fryzurze można nadać taki charakter jaki nam indywidualnie odpowiada.

Fryzura na luzie – kosmyki wysusz i potargaj je palcami. Wybrane pasma włosów można podkreślić nabłyszczającym lakierem.

Loczki a la Barbie - łatwe w wykonaniu, charakteryzują się przedziałkiem pośrodku i głową tonącą w lokach. Przed modelowaniem wetrzeć należy we włosy piankę. Następnie przeczesać je nakręcając pasmami na wałki.  Na koniec roztrzepać i wetrzeć odrobinę wosku.

Koczki i upięcia - na początku nałożyć należy modelującą piankę. Jeżeli ma być bardziej romantycznie, wcześniej trzeba zakręcić pasma używając wałków lub papilotów. włosy na wałki lub papiloty. Gdy będą suche, należy roztrzepać je palcami. Zawijać je na czubku w pętle lub tzw. ślimaki i podpinać wsuwkami. Wyciągnąć pojedyncze kosmyki a całość utrwalić lakierem.

Jaka jest Wasza ulubiona fryzura? Uważacie, że sposób w jaki się czeszecie pasuje do Was? Czekam na Wasze komentarze.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =