Długie włosy – fryzury

Fryzury    
ocena

Jest wiele możliwości ich czesania, a do tego są najbardziej plastyczne ze względu na rozmaitą strukturę – mogą być falowane, kręcone lub proste. Niestety nie pasują każdej kobiecie.

Długie włosy – fryzury

sxc.hu

Idealne są dla:

Pań wysokich i szczupłych

Niskie i troszkę pełniejsze najlepiej będą wyglądać w takich do ramion
Kobiety starsze powinny zrezygnować z długich włosów do pasa

Pielęgnacja długich włosów

1. Długie włosy wymagają więcej pracy przy stylizacji, muszą więc być gładkie i zadbane oraz perfekcyjnie ostrzyżone. 
2. Ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja, pamiętaj więc o podcinaniu końcówek raz w miesiącu. W przypadku równo ściętych włosów możesz to robić samodzielnie.
3. Fryzura w „koński ogon” sprawdza się w pewnym wieku – potem takie gładkie i  mocno związane włosy mogą przyciągać uwagę do zmarszczek mimicznych. Warto więc „koński ogon” czesać w sposób luźny aby złagodzić surowy, pensjonarski wygląd.

Przykładowe fryzury:

Niedbały kok - palcami zbieramy włosy na czubku głowy, potem zawijamy wokół własnej osi i gumką związujemy całość.

Warkocz w nieładzie – włosy pleciemy tak, by powtał luźny warkocz. Ale pojedyncze sploty rozsuwamy palcami, tworząc efektowny chaos.

Kucyk trochę inaczej – nawijamy włosy na duże wałki, a gdy już je zdejmiemy, tapirujemy fryzurę, ale tylko u nasady. Całość związujemy z tyłu za pomocą gumki, co daje efekt uniesienia fryzury. Grzywka ma okalać twarz.

Fryzura na specjalne okazje – Proste, ale efektowne uczesanie. Zostawiamy krótki przedziałek na środku, a opadające kosmyki włosów splatamy po obu stronach w warkoczyki. Pozostałe włosy tapirujemy, a całość wiążemy gumką (tuż nad karkiem) po czym podwijamy włosy do wewnątrz i końcówki mocujemy wsuwkami, tworząc kok.

Kok banan - formujemy z włosów kok i przypinamy go wsuwkami, na czubku głowy, wypuszczając jednak kosmyki włosów a grzywkę zaczesujemy na bok. Jest to idealne uczesanie i do pracy, i na eleganckie przyjęcie.

Fryzura Brigitte Bardot – Włosy mocno tapirujemy na czubku głowy, potem zaczesujemy do tyłu – lekko pociągając je grzebieniem. Pasma zwijamy w kok banan i przypinamy wsuwkami. Grzywkę zostawiamy a włosom pozwalamy by opadały na boki – doda to lekkości i dziewczęcości fryzurze.

Macie długie włosy? Jak najczęściej się czeszecie?

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =