Fryzury Długie włosy – fryzury

Długie włosy – fryzury

-

Idealne są dla:

Pań wysokich i szczupłych

Niskie i troszkę pełniejsze najlepiej będą wyglądać w takich do ramion
Kobiety starsze powinny zrezygnować z długich włosów do pasa

Pielęgnacja długich włosów

1. Długie włosy wymagają więcej pracy przy stylizacji, muszą więc być gładkie i zadbane oraz perfekcyjnie ostrzyżone.
2. Ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja, pamiętaj więc o podcinaniu końcówek raz w miesiącu. W przypadku równo ściętych włosów możesz to robić samodzielnie.
3. Fryzura w „koński ogon” sprawdza się w pewnym wieku – potem takie gładkie i mocno związane włosy mogą przyciągać uwagę do zmarszczek mimicznych. Warto więc „koński ogon” czesać w sposób luźny aby złagodzić surowy, pensjonarski wygląd.

Przykładowe fryzury:

Niedbały kok – palcami zbieramy włosy na czubku głowy, potem zawijamy wokół własnej osi i gumką związujemy całość.

Warkocz w nieładzie – włosy pleciemy tak, by powtał luźny warkocz. Ale pojedyncze sploty rozsuwamy palcami, tworząc efektowny chaos.

Kucyk trochę inaczej – nawijamy włosy na duże wałki, a gdy już je zdejmiemy, tapirujemy fryzurę, ale tylko u nasady. Całość związujemy z tyłu za pomocą gumki, co daje efekt uniesienia fryzury. Grzywka ma okalać twarz.

Fryzura na specjalne okazje – Proste, ale efektowne uczesanie. Zostawiamy krótki przedziałek na środku, a opadające kosmyki włosów splatamy po obu stronach w warkoczyki. Pozostałe włosy tapirujemy, a całość wiążemy gumką (tuż nad karkiem) po czym podwijamy włosy do wewnątrz i końcówki mocujemy wsuwkami, tworząc kok.

Kok banan – formujemy z włosów kok i przypinamy go wsuwkami, na czubku głowy, wypuszczając jednak kosmyki włosów a grzywkę zaczesujemy na bok. Jest to idealne uczesanie i do pracy, i na eleganckie przyjęcie.

Fryzura Brigitte Bardot – Włosy mocno tapirujemy na czubku głowy, potem zaczesujemy do tyłu – lekko pociągając je grzebieniem. Pasma zwijamy w kok banan i przypinamy wsuwkami. Grzywkę zostawiamy a włosom pozwalamy by opadały na boki – doda to lekkości i dziewczęcości fryzurze.

Macie długie włosy? Jak najczęściej się czeszecie?

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Klauzule niedozwolone w umowach – co to jest, co zrobić?

Klauzule niedozwolone, inaczej klauzule abuzywne, najczęściej pojawiają się w umowach zawieranych z konsumentami przez duże firmy, na usługi których jesteśmy niemal skazani. Dotyczy to umów z operatorami telekomunikacyjnymi, bankami czy ubezpieczycielami. Nie wystarczy wiedzieć, co zrobić, gdy podpisaliśmy taką klauzulę w umowie – należy jeszcze umieć ją wychwycić w samej treści umowy, najlepiej w momencie jej podpisywania.

Coleslaw – przepis

Surówka z białej kapusty jest jedną z najbardziej powszechnie podawanych warzywnych dodatków do mięsnego lub rybnego dania ze względu na jej całoroczną dostępność.

Zobacz też

Na czym polega bankiet angielski?

Bankiet angielski to zasadniczo dość skromne przyjęcie. Nie wymaga zakrojonych na wielką skalę przygotowań, ani też zaangażowania dużej liczby osób do obsługi. Z drugiej strony jest to wydarzenie najwyższej klasy, podczas którego wymagane są stroje wieczorowe i obowiązują ściśle określone reguły.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: