Fryzura na pazia - jak ją zrobić?

Fryzury    
ocena

Kojarzona jest z charakterystyczną fryzurą, która wzorowana jest na uczesaniu paziów średniowiecznych. Oczywiście jej współczesna forma niewiele ma wspólnego z fryzurami, które możemy oglądać na obrazach.

Fryzura na pazia - jak ją zrobić?

photoxpress.com

Komu pasuje?

Taka fryzura wskazana jest dla pań o kwadratowej lub prostokątnej twarzy oraz mocnych  i wyrazistych rysach. Uczesanie „na pazia” doda miękkości i złagodzi rysy twarzy.

Uczesanie to jest też szczególnie polecane kobietom o sztywnych włosach, mało podatnych na modelowanie.

Strzyżenie

Półdługie włosy skraca się na półokrągło tak, aby zakrywały uszy, a tył był lekko wydłużony. Grzywkę zostawiamy dość długą, aby sięgała brwi. Pasma włosów strzyże się trzema warstwami tzn. od najkrótszej (tej pod spodem) do najdłuższej (włosy na wierzchu). Mimo tak skomplikowanego strzyżenia, efektem jest elegancka fryzura, złożona z prosto ściętych włosach, które sięgają do brody. Ozdobą uczesania jest półokrągła grzywka.

Modelowanie

Na umyte włosy nanieś piankę. Potem należy górne pasma włosów upiąć za pomocą spinki, a warstwę pod spodem podwijamy za pomocą okrągłej szczotki i suszymy. Potem rozpuszczamy górne pasma i suszymy w ten sam sposób co spodnie – kolejne warstwy. Możemy też zakręcić włosy na grube wałki.

Paź reaktywacja

Jak widać różni się współczesne uczesanie na pazia od swego historyczne pierwowzoru. Współczesną odmianę pazia spopularyzowała, w latach 70’, francuska piosenkarka - Mireille Mathieu. Styliści poszli jeszcze dalej i wykreowali bardziej ekstrawagancką wersję „pazia”. Składa się z ultra krótkiej,  wycieniowanej. grzywki. Pasma tyłu głowy są krótsze ale przechodzą w coraz dłuższe z przodu. Modelowanie takiej fryzury jest bardzo proste – wystarczy żel i odrobina fantazji. Suszymy włosy a potem, nakładamy żel na pojedyncze pasam starając się je wyciągnąć i porozdzielać. Efektem jest zadziorna, punkowa fryzura.

Wystrzyżenie  włosów „na pazia” może być ciekawym początkiem dla innych fryzur. Jest to bowiem uniwersalne uczesanie i pasuje do każdego typu urody. Szczególnie polecana jest osobom o niezbyt smukłej szyi – fryzura optycznie ja wydłuży. Należy także pamiętać, aby długość grzywki była dopasowana do twarzy.

Nosicie bądź nosiłyście kiedyś fryzurę "na pazia"? Uważacie, że jest ona ciągle w modzie?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =