Fryzury Fryzury dla owalnej twarzy

Fryzury dla owalnej twarzy

-

Czego unikać:

Długich, rozpuszczonych włosów z przedziałkiem pośrodku.
Delikatność rysów twarzy nie powinna być zniekształcona fryzurą, dlatego lepiej zrezygnować z ostrych i zdecydowanych cięć.

Uwagi:

Przy wystającej szczęce dolnej włosy powinny lekko okalać profil, pomaga również upięcie włosów oraz obecność grzywki.
Przy cofniętej brodzie sprawdzają się skośne, ostre cięcia wzdłuż linii brody, typu przód dłuższy, tył krótki i wycieniowany.
Długi nos maskujemy wiązaniem włosów z tyłu z luźno wypuszczonymi kosmykami po bokach twarz

Jak się czesać:

Gładkie uczesania, włosy ułożone w fale, poleca się również fryzury w stylu retro
Skutecznym sposobem jest cieniowanie włosów przez całą długość, co sprawi, że fryzura będzie lekka.
Fryzura może być z grzywką jak i bez. Jeśli się na nią zdecydujemy wybierzmy taka, którą zaczesze na bok – zaokrągli to podłużną twarz. Ale można wybrać także krótka i równą jak również postrzępioną.

Uwydatnimy kości policzkowe, jeśli zaczeszemy włosy do tyłu.
Jeśli mamy krótkie włosy ten sam efekt osiągniemy wycieniowanymi włosami przy policzkach.
Końcówki włosów wywijać należy albo zostaw aby swobodnie opadały na ramiona
Przy owalnym typie twarzy korzystnie wyglądamy mając włosy tej samej długości, wiec jej posiadaczka może pozwolić sobie na takie strzyżenie
Podkreślimy rysy twarzy fryzurą z zebranych z tyłu głowy włosów, czyli fryzury związane w „koński ogon” , luźny kucyk, kok.
Wyeksponujemy czoło decydując się na fryzurę bez grzywki, pamiętając o przedziałku na boku.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Poprzedni artykułWybór poduszki i materaca
Następny artykułZasady mrożenia jedzenia
Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Amoniaczki – przepis

Amoniak używany do wypieków to związek chemiczny nazywający się węglanem amonu. Stosuje się go zamiast typowego proszku do pieczenia, do różnych słodkości: keksów, pierników i ciasteczek. Podobnie jak proszek ma on również za zadanie spulchnić ciasto i nadać mu niesamowitą kruchość.

Umowa o telefon – Jak i kiedy można od niej odstąpić?

Od podpisanej umowy telekomunikacyjnej możemy odstąpić w pewnych sytuacjach i w określonym przepisami prawa terminie. Odstąpienie od umowy równoznaczne jest z sytuacją, w której umowy nie podpisaliśmy wcale. Konsekwencją odstąpienia od umowy jest jednak konieczność zwrócenia przedmiotów, których umowa dotyczyła.

Zobacz też

Bułeczki drożdżowe – przepisy

Przygodę z drożdżowymi wypiekami warto zacząć od przygotowania prostych bułeczek. Ich zapach rozchodzący się w trakcie pieczenia sprawi, iż nawet największy niejadek nabierze apetytu na świeże, chrupiące i jeszcze ciepłe bułki.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: