Fryzury młodzieżowe

Fryzury    
ocena

Nastolatki wyznaczają trendy, nie boją się eksperymentów i chętnie kopiują style podpatrzone w telewizji czy znalezione w gazecie. Fryzura nastolatka powinna być modna, podkreślać naturalne piękno i młodość, a jednocześnie nie być zbyt wyzywająca.

Fryzury młodzieżowe

sxc.hu

Wyróżniamy cztery rodzaje cięć włosów, w fryzurach typowych dla nastolatków:

Country - typowe dla niego są asymetrycznym cięcia, przykład to – modna już od wielu sezonów odważna fryzura, składająca  się z krótko wystrzyżonego jednego boku i długiej, opadającej na twarz grzywki.

Freestyle - dozwolone jest najbardziej nawet fantazyjne uczesanie, jednak z zachowanie naturalności w uczesaniu, włosy powinny być mocno wycieniowane.

Standard - cechują go  proste cięcia bez cieniowania, fryzury w stylu „bob”, upięcia, przykład fryzury – włosy do ramion – dłuższe z przodu a krótkie z tyłu.

Popkultura - cięcia awangardowe, cechujące najbardziej odważne fryzury. Typowe dla nich są wycięta grzywka, zróżnicowane długości pasm włosów, cięcia odsłaniające i podkreślające twarz.

W zależności od rodzaju włosów możemy zdecydować się na jakąś modną fryzurę:

1. Jeśli masz włosy krótkie to wystarczy wysuszyć włosy, unosząc palcami pasma na czubku głowy. Potem spryskaj końcówki lakierem i skończ suszenie. Na koniec wymodeluj dowolnie końcówki włosów za pomocą lakieru.
2. W przypadku włosów półdługich wgnieć w umyte włosy trochę pianki, potem nawiń. Pasma włosów na wałki. Wysusz tak włosy - unosząc je przy nasadzie. Po zdjęciu wałków potargaj palcami włosy.
3. W długie włosy wczesz trochę pianki. Potem wydziel grube pasma, skręć je luźno w ślimaczki i przypnij spinkami. Wysusz włosy, usuń spinki, zrób przedziałek z boku głowy i ułóż fale rękoma.

Możesz tez zdecydować się na założenie opaski (będąc nastolatką nie będziesz wyglądać infantylnie).
Na umyte włosy nałóż odrobinę pianki. Pasma zakręć na grube wałki i wysusz letnim strumieniem suszarki. Następnie rozczesz loki palcami i potargaj włosy. Gotowe uczesanie ozdób cieniutką, metalową opaską.
Natapirowane włosy zapleć w luźny warkocz, wysoko na głowie. We włosy z przodu wetrzyj żel i uformuj z grzywki pazurki. Uczesanie ozdób opaską dekoracyjną np. ozdobioną kokardką.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
2.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =