Fryzury na studniówkę

Fryzury    
ocena

Studniówka to niezwykle ważna w noc w życiu każdego licealisty. Podobnie jak osiemnastka, jest symbolicznym końcem bycia nastolatkiem i wejściem hucznie, w dorosłe życie. Każdy więc chce tego wieczoru wyglądać elegancko i wyjątkowo.

Fryzury na studniówkę

sxc.hu

W przypadku studniówki ważne jest aby strój harmonizowała z fryzurą. Jeśli mamy skromną sukienkę, to możemy we włosy wpiąć ozdobne spinki albo kwiaty, a do sukienki jak z lat 20 – pasowałaby fryzura bob. Wiadomo, że nawet najpiękniej prezentująca się suknia nie będzie olśniewać, jeśli na głowie będzie zwykłą fryzura, w której widzą nas znajomi na co dzień. W ten wieczór należy wyglądać oszałamiająco.

Propozycje prostych fryzur studniówkowych

Włosy krótkie – w wilgotne włosy wgnieć piankę i wysusz je, modeluj na okrągłej szczotce. Końcówki włosów wywiń na zewnątrz, susząc je od dołu. Spryskaj włosy lakierem dla utrwalenia. Na koniec rozetrzyj w dłoniach żel i potargaj fryzurę palcami. Jeśli chcesz wyglądać bardziej ekstrawagancko – możesz postawić irokeza z włosów.

Fryzura uniwersalna przeznaczona nie tylko do długich włosów, ale sprawdza się również na tych średniej długości. Koniecznym warunkiem jest grzywka do brwi. Jedynym zabiegiem, który musimy wykonać na krótkich włosach to nałożenie pianki, którą należy wgnieść, a włosy zaczesać do tyłu. Z długich włosów formujemy z gumki kok bądź po prostu kucyk, a  w boki wcieramy wosk kosmetyczny. Końce ułożonej na szczotce grzywki wywijamy na bok. Na koniec nakładamy żel na podkręcone końcówki.

Włosy półdługie

1. Wysusz włosy i od czubka głowy zaczesz zna czoło grzywkę, prostując je za pomocą prostownicy. Pozostałe włosy rozdziel na 2-3 pasma. Spryskaj je lakierem i skręcaj pionowo na elektrycznej lokówce.
2. Rozprostuj włosy susząc je na płaskiej szczotce. Zbierz w koński ogon z tyłu głowy. Podziel na małe pasemka i mocno natapiruj – całość utrwal lakierem.

Klasyczną i elegancka fryzurę z długich włosów uformujesz nadkładając wilgotne jeszcze końcówki na duże wałki. W umyte włosy wcieramy modelującą piankę lub zraszamy lotionem, a następnie małymi pasmami nawijamy na wałki. Po rozwinięciu górę fryzury wygładzamy grzebieniem i żelem bądź woskiem, pamiętając jednak, że liczy się umiar. Utrwal fryzurę lakierem. Włosów nie spina się ich i nie splata, jedynie układa tak, by zalotnie opadały na ramiona miękkimi puklami. Doskonale nadaje się na wszystkie wieczorowe wyjścia a szczególnie na studniówkę.

Znacie jakieś inne fryzury odpowiednie na studniówkę? Napiszcie o nich w komentarzach.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =