Fryzury wieczorowe

Fryzury    
ocena

W życiu codziennym (praca, szkoła) sprawdzają się fryzury praktyczne. Jednak na imprezę albo inne wyjście chciałabyś wyglądać efektownie. Na szczęście fryzury wieczorowe możemy wykonać same, bez pomocy fryzjera. Powinny być jednak finezyjne i z pomysłem – dlatego nie bój się eksperymentować. Warto również wykorzystać gotowe ozdoby do włosów jak spinki z kamykami i perłami, opaski czy kwiatki.

Fryzury wieczorowe

flickr.com

Pamiętaj, że wieczorowe uczesanie może ulec zmianie w trakcie zabawy więc musisz wybrać taką, którą będziesz w stanie poprawić. Warto mieć w torebce grzebyk do tapirowania i małe opakowanie żelu lub lakieru. Jeśli chcesz, żeby włosy błyszczały pięknie cały wieczór, musisz o to zadbać wcześniej:

Myj włosy w cieplej, ale niegorącej wodzie.
Dokładnie płucz włosy, by nie zostały na nich resztek szamponu lub odżywki.
Nie przesadź z kosmetykami do stylizacji – mogą zmatowić włosy

Przykłady fryzur a rodzaje włosów:

Krótkie włosy - wetrzyj we włosy wosk do modelowania. Możesz również zmoczyć wodą dłonie i przeczesać nimi włosy. Wilgoć uaktywnia właściwości kosmetyków  do stylizacji. Nie musisz więc aplikować dużej ilości, ryzykując ich sklejenie. Później – w trakcie suszenia – wygniataj włosy kierując pasma z tyłu i boków głowy do przodu. Grzywkę zaczesz na jedną stronę i przeczesz resztę włosów palcami formując je w pazurki. Wszystko spryskaj nabłyszczającym lakierem.

Włosy półdługie - na mokre włosy nanieś piankę, a potem kosmyki podkręć u nasady lokówką albo nakręć na wałki. Końce pozostaw swobodne. Gdy włosy wyschną, ściągnij je z wałków i zrób z boku przedziałek. Zwilżonymi żelem placami prostuj niektóre pasemka z przodu i boku twarz, a fryzurę utrwal lakierem.

Włosy długie - długie włosy wymagają więcej pracy niż krótkie. Jeśli chcemy mieć piękne loki to musimy użyć pianki i wgnieść nią w pukle od dołu. Nada to im piękny kształt.

1. Włosy zaczesz do tyłu i na czubku wygładź szczotką. Resztę kosmyków uczesz w koński ogon i zepnij nad karkiem ozdobną klamrą. Wybrane pasma z kucyka podkręć lokówką, pojedyncze kosmyki powinny opadać wokół twarzy.

2. We włosy wetrzyj piankę i susz przeczesując je palcami. Zrób przedziałek, a włosy na czubku natapiruj i spryskaj lakierem. Potem wszystkie włosy – z wyjątkiem kilku kosmyków – zbierz do tyłu i upnij w koński ogon. Natapiruj go i owiń jego pasma wokół gumki tak aby je ukryć.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =