Fryzury z grzywką na bok - jak je zrobić?

Fryzury    
ocena

Grzywka to właściwie jedyny element, który nie ulega, stale zmieniającym się, trendom w stylizacji włosów. Jej główny atut to fakt, iż pasuje właściwie każdemu typowi urody. Nawet jeśli masz niskie czoło czy kwadratową twarz (teoretycznie wyklucza to posiadanie grzywki) nie musisz z niej rezygnować, wystarczy że zaczeszesz ją na bok.

Fryzury z grzywką na bok - jak je zrobić?

sxc.hu

Jest wiele możliwości łączenia grzywki zaczesanej na bok z różnymi fryzurami:

1. Grzywka wspaniale pasuje do upiętych włosów. Możesz uczesać się w zwykły kok typu banan (robisz przedziałek i wydzielasz grzywkę, a resztę włosów czeszesz do tyłu i zwijasz w tzw. „banan”). Grzywkę zaczesz na bok. i spryskaj fryzurę lakierem – będzie to uczesanie wyglądać bardzo elegancko.


2. Inna opcja to połączenie fryzur z grzywka na bok i opasek. Fryzury wzorowane na latach 60. przeżywają swój renesans. Jeśli masz półdługie lub długie, proste włosy wystarczy zaczesać grzywkę na bok i założyć opaskę tak, aby nachodziła na grzywkę (w przypadku materiałowej). Zwykłą opaskę zakładasz na głowę i lekko tapirujesz włosy na górze takie uczesanie wygląda niezwykle dziewczęco i dodaje uroku.


3. Jeśli masz włosy kręcone to grzywka na bok także jest dla ciebie. Wystarczy ją wysuszyć na okrągłej szczotce (aby była podniesiona), a loki niech swobodnie opadają na twarz.


4. Ten sam efekt uzyskasz mając włosy falowane. Jeśli nie masz takich kosmyków z natury wystarczy że wgnieciesz we włosy piankę, a potem nakręcisz poszczególne pasma na wałki. Po wysuszeniu zdejmujesz je, ale staraj się nie rozczesywać, gdyż loki się zniszczą. Wystarczy włosy ułożyć za pomocą palców, a grzywkę wyprostować i zaczesać na bok. Całość można utrwalić lakierem.


Sposoby modelowania grzywki:

* Jeśli marzy nam się puszysta, stojąca grzywka musimy pamiętać o suszeniu jej na grubej szczotce


* Grzywka płaska z kolei wymaga zabiegu przy użyciu szczotki zwanej szkieletową (ma jakby przerzedzone, szeroko rozstawione ząbki) lub – bardziej efektywniej – użycia prostownicy


* Zawsze warto spryskać grzywkę lakierem (efekt utrwalenia) lub wymodelować jej końcówki za pomocą wosku

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
3.96
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =