Fryzury z krótką grzywką

Fryzury    
ocena

Króciutka grzywka przez wiele lat kojarzyła się z uczesaniem typowo dziecięcym. Takie strzyżenie jest bowiem idealne dla małych dziewczynek, aby włosy nie wpadały im do oczu. Dorosłe kobiety, przez długi czas, nie były do niej przekonane obawiając się, że będą wyglądać zbyt dziecinnie. Nic bardziej mylnego! Właśnie taka króciutka grzywka dodać może tylko długim włosom klasy, a paniom tak ostrzyżonym – zalotności i dziewczęcości.

Fryzury z krótką grzywką

photoxpress.com

Wyżej opisany grzywka, oprócz dodania nam uroku, może również ukryć mankamenty związane np. z kształtem twarzy  np. podłużną uczynią pełniejsza i bardziej krągłą.

Przykłady fryzur do których pasuje krótka grzywka:

- można nosić ją do włosów półdługich, lekko falowanych na końcu (jak Katy Perry) lub do wyprostowanych kosmyków (jak stylistka fryzur Jaga Hupało)

- pasuje również do włosów krótszych, takich do końca linii brody (ten trend lansowała jakiś czas temu Joanna Brodzik)

- można również zdecydować się na króciutkie włosy i  równie krótką grzywkę, chociaż jest to look zdecydowanie bardziej wskazany dla kobiet o drobnej i szczupłej twarzy (dlatego świetnie w nim wygląda  Ania Wyszkoni)

Fryzura z grzywka jest idealnym rozwiązaniem dla zabieganych kobiet, nie mających czasu na wizyty u fryzjera. Można bowiem, co jakiś czas, podcinać ją samemu. Wystarczy zaczesać grzywkę na czoło i rozczesać je. Zawiąż dookoła głowy tasiemkę i tnij spokojnie tyle włosów o ile chcesz grzywkę skrócić. Ważne jest, aby strzyc tylko górnym ostrzem nożyczek. Takie samodzielne “postrzyżyny” sprawdzają się tylko w przypadku prosto obciętej grzywki. Panie o tych wycieniowanych muszą udać się do fryzjera na jej korektę.

Jak stylizować grzywkę?

1. Jeśli masz sztywne włosy warto ja wycieniować, a doda jej to puszystości.

2. Nie poleca się to w przypadku włosów cienkich – może to zwiększyć ich rozdwajanie.

3. Modelowaniu grzywki służy dobrze żel i wosk.

4. Grzywka pasuje każdej kobiecie – niezależnie do wieku. Trzeba tylko wybrać między ekstrawaganckim strzyżeniem jakim jest grzywka asymetryczna, a standardową jej wersją.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =