Fryzury Irokez - jak zrobić?

Irokez – jak zrobić?

-

Irokez jest to fryzura, która wykonać można z włosów krótkich (odpowiednio obciętych), jak również z włosów długich. Z kolei młodzi mężczyźni, nie bojący się eksperymentów, mogą sobie zrobić z włosów irokeza. Jednak potrzebna jest do niej długość włosów w środkowej części głowy wynosząca około 7 cm. W przypadku krótkich włosy, te po bokach powinny być krótko wystrzyżone, a pasma na środkowej części głowy (tył jak i przód), powinny być dłuższe. Można dodać tak wystrzyżonego irokeza trochę ekstrawagancji np. po przez zastosowanie akcentów kolorystycznych. Ta fryzura doskonale pasuje do odważnych mężczyzn, uwielbiających eksperymenty.

Jeśli mamy długie włosy do ich stylizacji nada się najlepiej: żel, pianka czy guma. Kobiety o krótkich włosach, nie muszą strzyc się w wyżej opisany sposób, aby móc nosić irokeza. Wystarczy, że odpowiednio wymodelują włosy w środkowej części głowy, a boki pozostawią luzem. Jeśli mają dłuższe włosy w jej wykonaniu, powinniśmy udać się do fryzjera.

Oto kilka przykładów irokeza:

1. Zaczesz krótkie włosy do tyłu i spryskaj lotionem w sprayu. Pasma znad czoła natapiruj u nasady, tak aby przybrały formę pionową. Włosy po bokach zaczesz za uszy. Całość możesz utrwalić mocnym lakierem.

2. Jeśli masz włosy półdługie, natapiruj pasma z nad czoła. Wraz z pasmami z boków głowy zaczesz do tylu. Można ściągnąć je w koński ogon, rozpuszczając dolną warstwę tuż nad szyją.

3. Chudy irokez – na mokre włosy nałożyć żel i uformuj palcami irokeza, następnie wysusz i utrwal lakierem. Dla panów o krótkich włosach proponuje się różne ciekawe i pojedyncze wzorki z boku głowy, wycięte maszynką do włosów. Sposób ułożenia fryzury zależy od pomysłowości.

4. Gruby irokez – na mokre włosy nałożyć żel. Irokeza ułóż za pomocą okrągłej szczotki. Jeśli chcesz mieć dużego irokeza, musisz zużyć więcej żelu.

Nosiliście kiedyś na głowie irokeza? Podoba się Wam taka fryzura?

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Kredyt hipoteczny dla singli

Ponad 30% krajowych gospodarstw domowych składa się tylko z jednego domownika. Dlatego single pragnący zaspokoić swe potrzeby mieszkaniowe stanowią poważną grupę klientów dla rodzimych banków. Warto zauważyć, że kredytodawcy nie wyodrębnili specjalnej oferty kredytowej dla jednoosobowych gospodarstw domowych.

Krokiety ziemniaczane – przepis

Krokiety ziemniaczane najlepiej smakują z dużą ilością gęstego sosu grzybowego i z masłem. Można je udekorować również natką pietruszki.

Zobacz też

Jakie są najlepsze gry detektywistyczne?

Interesującą i jedną z najbardziej znanych u nas gier z gatunku detektywistycznych jest Cluedo. W tej grze uczestnicy przeistaczają się w tropicieli mordercy. Fabuła gry opiera się na dobrze znanym schemacie: w domu dokonano morderstwa, jest kilka osób podejrzanych, kilka potencjalnych narzędzie zbrodni. Należy teraz połączyć kilka wątków i rozgryźć zagadkę – kto zabił? Poszczególne wersje gry mogą się różnić co do fabuły. Żeby przeprowadzić rozgrywkę gracze używają planszy, pionków i kart. Gra wymaga dużej spostrzegawczości i bystrości. Posiadając już potrzebne informacje należy wytypować sprawcę – jednak oskarżenie można rzucić tylko raz w ciągu całej gry. Trzeba się więc dobrze zastanowić.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: