Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Fryzury    
ocena

Bogactwo trendów w stylizacji fryzur jest ogromne jednak wybierając fryzurę dla siebie, musimy być świadome mankamentów własnej urody. Nie w każdej fryzurze, choćby wymarzonej i podpatrzonej w telewizji czy gazecie – będzie nam dobrze. Czym się kierować przy wyborze odpowiedniej dla nas fryzury?

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

sxc.hu

Kształt twarzy:

- Kobiety o okrągłej buzi powinny zdecydować się na fryzury, które będą zachodziły na twarz niesfornymi kosmykami, pazurkami bądź na fryzurę z asymetryczną grzywką.
- Pociągła twarz świetnie wygląda z lokami lub falami.
- Jeśli mamy kwadratową twarz dobrym rozwiązaniem będzie krótka grzywka lub odsłonięte czoło. Sprawdzi się również strzyżenie na pazia o zaokrąglonych lub wydłużonych bokach.
- Twarz trójkątna dobrze będzie wyglądać z grzywką.

Wybór fryzury ważny jest przy ukryciu pewnych mankamentów:
Duży nos – najlepiej zamaskuje uczesani typu „bob”(z wywiniętymi końcówkami) lub „na chłopczyce” z zachodzącymi pazurkami na policzki.

Masywna szyja – świetnie ukryją je półdługie lub długie włosy. Powinny być wycieniowanie, z pazurkami na całej długości. Tak, aby zachodziły na siebie - eksponując środek szyi, a maskując jej boki.

Krótka szyja – sprawdzi się podgolony kark oraz fryzura z wydłużonych, przy linii szczęki, pasemek.

Odstające uszy – dobra będzie każda fryzura zakrywająca uszy ale nie przylegająca do skóry głowy. Ważne jest odpowiednie wycieniowanie - wtedy żabki na wysokości uszu dodadzą fryzurze puszystości.

Wysokie czoło - długa, delikatnie wycieniowania grzywka skutecznie je zakryje.

Podwójny podbródek - włosy półdługie lub długie, koniecznie wycieniowane na całej długości. Można też maskować podbródek lokami na linii brody, a unikać koków i krótkich fryzur.

Odmładzamy twarz – opadające zewnętrzne kąciki oczu i ust skutecznie odmłodzi krótka i postrzępiona fryzura. Takie rozwichrzone, jakby potargane wiatrem włosy, nadadzą twarzy bardziej młodzieńczy wygląd. W przypadku długich włosów zdecydowanie poleca się ich upinanie. I doradza rezygnację z  kaskad loków czy też strzyżenia na pazia.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

OCENA
3.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =