Jak dobrać kolor włosów do zielonych oczu?

Fryzury    
ocena

Taki kolor oczu typowy jest dla pani jesieni, czyli kobiety o jasnej cerze, która źle znosi kąpiele słoneczne (często pojawiają się wtedy piegi, a nawet podrażnienia). Ich oczy są zielone, rzec by można „kocie”, ale mogą mieć również barwę brązową i stalowoniebieską.

Jak dobrać kolor włosów do zielonych oczu?

sxc.hu

Zapewne kiedy byłaś dzieckiem twoje włosy były koloru blond. Gdy dorosłaś ich naturalna barwa uległa zmianie i obecnie zbliżona jest do koloru kasztanu, tycjanowskiej czerwieni bądź ciepłego brązu. Jednym słowem cały typ urody przypomina postacie uroczych czarownic z baśni.

Polecane kolory włosów dla kobiet o zielonych oczach to – wszystkie barwy jesieni:

- kasztan
- brąz przechodzący w czerń
- pasemka
- złoty brąz
- miedziany rudy

Jest kilka zasad, który należy przestrzegać, aby po ufarbowaniu włosów, być w pełni zadowoloną z uzyskanego efektu.

Kiedy chcesz dobrać właściwy kolor do włosów, twoja karnacja oraz oczy nie powinny mieć tej samej tonacji. Inaczej twój wygląd będzie rozmyty, gdyż barwa włosów i oczu stopi się w jedno.

Jeśli chcesz przyciemnić naturalny kolor włosów, nie sugeruj się kolorem farby na opakowaniu. Zawsze obejrzyj paletę z próbkami włosów.

Ciemne włosy wiążą się z ryzykiem jeśli masz cerę z problemami. Wszelkiego rodzaju niedoskonałości (naczyńka, pryszcze, zaskórniki), taka barwa farby tylko podkreśli.

Jeśli chcesz z kolei swoje ufarbowane na ciemny kolor włosy, zmienić na inna barwę, będziesz musiała zdecydować się na ich dekoloryzację. Jeśli tego nie zrobisz, zamiast blondu bądź rudości możesz otrzymać kolor, którego nie oczekiwałaś. Zamiast radykalnych zmian, pomyśl o pasemkach lub balejażu. Jeśli nie będziesz zadowolona z efektu, łatwo je przefarbować na jednolity kolor.

UWAGA!

Makijaż powinien być kontrastowy wobec koloru tęczówki, aby wyeksponować kolor oczu - głęboką zieleń.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
3.71
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =