Jak dobrać odpowiednią farbę do włosów?

Fryzury    
ocena

Wiele kobiet nie jest zadowolonych ze swojego naturalnego koloru włosów. Obecnie możemy dokonać zmian bez trudu i to samodzielnie, w domowym zaciszu. Współczesne farby nie niszczą włosów, a wręcz przeciwnie- nadają im połysk i wymarzony kolor.

Jak dobrać odpowiednią farbę do włosów?

sxc.hu

Dobór odpowiedniej dla nas farby jest bardzo istotny ponieważ,  w 80 %, przypadków, decyduje o tym czy będziemy zadowoleni z nowego koloru włosów. Jak więc wybrać ten właściwy kolor, który będzie ładnie harmonizował z naszym typem urody?

1. Zawsze dokładnie czytaj to co jest napisane na opakowaniu. Jeśli nie ma wyłożonych katalogów ze wzornikami, pasującymi do twojego koloru wyjściowego, to poszukaj innej farby. Nie ma sensu ryzykować.
2. Pamiętaj aby odcień, którego chcesz użyć pasował do twojej karnacji, Jeśli masz chłodny typ urody (blondynka lub szatynka o jasnej skórze) – lepiej wybrać ciemniejszą farbę. Jeśli jesteś zaś typem ciepłym (włosy w kolorze złotego brązu lub czekolady i oliwkowa cera) to kolory w ciepłej tonacji są zdecydowanie lepsze dla ciebie.
3. W przypadku gdy, mimo poszukiwań, nie znalazłaś farby odpowiedniej dla siebie możesz zmieszać dwie lub trzy różne. Pamiętaj tylko, aby były o podobnej tonacji i tej samej marki.
4. Samodzielna zmiana koloru włosów jest możliwa tylko kiedy chcemy zmienić wyjściowy kolor o dwa lub trzy tony. W przypadku totalnej metamorfozy lepiej udać się do fryzjera. W salonach dysponują bowiem specjalnymi kosmetykami, które umożliwią odbarwienie włosa i wprowadzenie nowego pigmentu.

Uwagi końcowe

Osoby z jasną oprawą oczu, jeśli chcą stać się brunetkami, powinny pamiętać o przyciemnieniu brwi  rzęs. W przypadku  cery z niedoskonałościami warto przemyśleć ciemny kolor włosów  - może uwydatnić mankamenty skóry.

A poniżej krótka charakterystyka typów urody – może się przydać przy wyborze farby:

Wiosna – jasna cera (o odcieniu brzoskwiniowym), oczy – zielone lub niebieskie, naturalny kolor włosów - jasny albo ciemny blond. Polecane są farby w kolorze miodowego blondu, jasnego brązu oraz te w rudym odcieniu.

Lato – bardzo jasna lub oliwkowa cera, szare - niebieskie oczy, blond lub lekko popielate włosy. Aby podkreślić urodę warto wybrać farby w złocistych odcieniach blondu lub popielatym brązie.

Jesień – cera w kolorze kości słoniowej, oczy zielone lub brązowe a włosy rude lub złote. Dla pań o tym typie urody poleca się farby kasztanowe i w płomiennym rudym kolorze.

Zima – cera jasna, porcelanowa, oczy - niebieskie lub brązowe, włosy - czarne lub ciemnobrązowe, często z charakterystycznym granatowym połyskiem. Zalecany jest kolor ciepłego brązu.

Jakiego koloru macie włosy? Jesteście zadowolone z farby, której używacie?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =