Fryzury Jak dobrać odpowiednią farbę do włosów?

Jak dobrać odpowiednią farbę do włosów?

-

Dobór odpowiedniej dla nas farby jest bardzo istotny ponieważ, w 80 %, przypadków, decyduje o tym czy będziemy zadowoleni z nowego koloru włosów. Jak więc wybrać ten właściwy kolor, który będzie ładnie harmonizował z naszym typem urody?

1. Zawsze dokładnie czytaj to co jest napisane na opakowaniu. Jeśli nie ma wyłożonych katalogów ze wzornikami, pasującymi do twojego koloru wyjściowego, to poszukaj innej farby. Nie ma sensu ryzykować.
2. Pamiętaj aby odcień, którego chcesz użyć pasował do twojej karnacji, Jeśli masz chłodny typ urody (blondynka lub szatynka o jasnej skórze) – lepiej wybrać ciemniejszą farbę. Jeśli jesteś zaś typem ciepłym (włosy w kolorze złotego brązu lub czekolady i oliwkowa cera) to kolory w ciepłej tonacji są zdecydowanie lepsze dla ciebie.
3. W przypadku gdy, mimo poszukiwań, nie znalazłaś farby odpowiedniej dla siebie możesz zmieszać dwie lub trzy różne. Pamiętaj tylko, aby były o podobnej tonacji i tej samej marki.
4. Samodzielna zmiana koloru włosów jest możliwa tylko kiedy chcemy zmienić wyjściowy kolor o dwa lub trzy tony. W przypadku totalnej metamorfozy lepiej udać się do fryzjera. W salonach dysponują bowiem specjalnymi kosmetykami, które umożliwią odbarwienie włosa i wprowadzenie nowego pigmentu.

Uwagi końcowe

Osoby z jasną oprawą oczu, jeśli chcą stać się brunetkami, powinny pamiętać o przyciemnieniu brwi rzęs. W przypadku cery z niedoskonałościami warto przemyśleć ciemny kolor włosów – może uwydatnić mankamenty skóry.

A poniżej krótka charakterystyka typów urody – może się przydać przy wyborze farby:

Wiosna – jasna cera (o odcieniu brzoskwiniowym), oczy – zielone lub niebieskie, naturalny kolor włosów – jasny albo ciemny blond. Polecane są farby w kolorze miodowego blondu, jasnego brązu oraz te w rudym odcieniu.

Lato – bardzo jasna lub oliwkowa cera, szare – niebieskie oczy, blond lub lekko popielate włosy. Aby podkreślić urodę warto wybrać farby w złocistych odcieniach blondu lub popielatym brązie.

Jesień – cera w kolorze kości słoniowej, oczy zielone lub brązowe a włosy rude lub złote. Dla pań o tym typie urody poleca się farby kasztanowe i w płomiennym rudym kolorze.

Zima – cera jasna, porcelanowa, oczy – niebieskie lub brązowe, włosy – czarne lub ciemnobrązowe, często z charakterystycznym granatowym połyskiem. Zalecany jest kolor ciepłego brązu.

Jakiego koloru macie włosy? Jesteście zadowolone z farby, której używacie?

Poprzedni artykułJak farbować włosy?
Następny artykułFryzura Emo – jak ją zrobić?
Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Obowiązki żyranta kredytu

Jedną z form zabezpieczenia przez bank swojego interesu może być poręczenie. Osoba udzielająca go (żyrant, poręczyciel) zobowiązuje się tym samym, że będzie spłacać kredyt dłużnika, o ile ten nie zrobi tego sam. Już z tej deklaracji wynika prosta zasada, że żyrant jest odpowiedzialny za niespłacany kredyt dokładnie tak samo jak kredytobiorca.

Kopalnie soli w Polsce – które warto zobaczyć?

Niezwykle ciekawie prezentuje się oferta Kopalni Soli w Bochni. Przygotowano dużo ciekawych propozycji dla osób, którą chcą zwiedzić lub pobyć w tym miejscu. Co ważne, każdy niezależnie od wieku znajdzie coś interesującego dla siebie. Działalność kopalni obejmuje trzy obszary działania.

Zobacz też

Karta kredytowa – wady i zalety

Karta kredytowa to jeden z najpopularniejszych środków płatniczych świata. Jej wydanie wiąże się z przyznaniem właścicielowi limitu kredytowego, który uzależniony jest, tak jak przy staraniu się o pożyczkę czy kredyt, od zdolności kredytowej kandydata. Różnica polega jednak na tym, że zdolność kredytowa posiadacza karty nie musi być zbyt duża, aby otrzymać bardzo wysoki limit. Operacje wykonywane kartą wchodzą w skład obciążenia karty. Czyli za każdym razem, kiedy kupujemy nową parę butów za pomocą karty kredytowej, pożyczamy pieniądze i musimy się liczyć z kosztem tej pożyczki.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: